"Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut po 20. hodině. Operační středisko na místo ihned vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Havířov, spolu s jednotkami dobrovolných hasičů Havířov a Havířov-Životice," popsal mluvčí krajských hasičů Lukáš Popp.

"Při příjezdu první jednotky bylo veliteli zásahu jasné, že síly a prostředky budou nedostačující, a proto si přes operační středisko hasičů vyžádal na místo další jednotky, a to dobrovolné hasiče obcí Šenov a Petřvald. Posilové jednotky doplnili také profesionální hasiči ze stanice Karviná," pokračoval dále. 

Na místě tak v jednu dobu zasahovalo celkem sedm cisteren hasičů doplněných o jednu automobilovou plošinu.

Plošné testování v souvislosti s nákazou Covid-19 v Dole Darkov na Karvinsku. Hygienikům pomáhala i armáda. Ilustrační foto.
Počet nakažených na Karvinsku překročil tisícovku. A řešení..?

"Hasiči na souboj s ohněm nasadili 1 vodní proud a dále poskytli kyslíkovou terapii jedné osobě, která se na místě zásahu nadýchala zplodin hoření. Požár se podařilo lokalizovat během dvaceti minut, celková likvidace požáru trvala do pozdních nočních hodin, kdy na místě zůstala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havířov, která prováděla asistenci při ohledávání místa požáru a následném zjišťování příčin jeho vzniku," popsal mluvčí Popp.

Vyšetřovatel hasičů stanovil předběžnou škodu na 50 tisíc korun, příčina vzniku požáru je stále v šetření.

Poliklinika v Karviné-Mizerově.
Karviná po letech tahanic zřejmě získá polikliniku, plánuje její rekonstrukci

"Slyšela jsem velkou silnou ránu. Myslela jsem, že se na křižovatce stala nějaká velká havárka. Pak jsem z okna viděla kouř a plameny," uvedla pro televizi Polar svědkyně, která bydlí naproti.

V Havířově a jeho nejbližším okolí nejde o první případ silné exploze, která otřásla několilka patrovým domem v obydlené části města.

Ilustrační foto.
Jaká opatření proti viru zavádí hygienici na Karvinsku? Projděte si přehled

V květnu loňského roku při výbuchu v domově se seniory naštěstí nebyl nikdo zraněn - více zde

V roce 2016 6. října ráno zničila silná exploze byt v domě v Jarošově ulici v Havířově-Šumbarku. Vyžádala si dvě oběti. Přímo při výbuchu zahynul 60letý muž, jeho 92letá matka popáleninám podlehla v nemocnici - více zde.