Ve čtvrtek asi hodinu po výbuchu vyprostili ze sutin šedesátiletého muže, kterého s popáleninami hlavy, nohou a rukou a těžce zraněného převezl vrtulník do ostravské fakultní nemocnice. Podle pátečních ranních informací z nemocnice muž bojuje o život.

„Je v kritickém stavu,“ informovala mluvčí nemocnice Naďa Chattová.

Hasiči prohledávali sutiny zničeného domku téměř 20 hodin. Ještě ve čtvrtek v podvečer a večer dvakrát propátrali sutiny zborceného domu bez přesnějšího výsledku dva služební psi, specializovaní na hledání osob zavalených v sutinách.

Noční práce hasičům komplikoval vedle velkého množství sutin i téměř pravidelně se vracející silný déšť. Poté pomocí speciálního traktoru sejmuli z ruin domku speciálními kleštěmi obě plechové střechy, položené po rekonstrukci domku na sobě, které se po výbuchu sesunuly na úroveň přízemí.

V Českém Těšíně v Karvinské ulici zřejmě výbuch plynu zdemoloval jeden rodinný domek.

„Velké střešní plechy hasiči předtím nařezali na užší pláty rozbrušovacími pilami, aby zjednodušili traktoru práci. Pak traktor opatrně odsunoval mimo místo rodinného domku i bytelné trámy a střešní desky, aby se mohl dostat na sutiny, prohledávané hasiči a kriminalisty a nakonec odvážené postupně na skládku odpadů,“ popsal akci mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

„Po prohledání větší části sutin, včetně podsklepení, byly pátrací práce v pátek před polednem zastaveny s tím, že žádná druhá osoba v sutinách zříceného objektu není,“ řekl Kůdela s tím, že záchranné práce se během dopoledne překlopily pro hasiče do odvozu sutin, dřeva a plechu na skládky a do sběren.

Ve druhé polovině domku se v okamžiku výbuchu nacházel manželský pár, který nebyl zraněn. Žijí tam v pronájmu.

„Dnes už byli na sociálním odboru a hledali jsme všechny cesty, jak jim pomoci finančně, a pokud nebudou schopni si najít bydlení, tak i ubytováním. Momentálně přebývají u příbuzných,“ řekl Deníku starosta Českého Těšína Vít Slováček, který záchranné práce na místě sledoval.

V Českém Těšíně v Karvinské ulici zřejmě výbuch plynu zdemoloval jeden rodinný domek.

O osudu druhé poloviny domku rozhodne statik. Majitel nemovitosti o situaci ví. Domek zřejmě přijde strhnout. Předběžná škoda na zříceném RD v Českém Těšíně byla odhadnuta na 2,5 milionu korun.

Záchranné a pátrací práce u RD v Českém Těšíně se protáhly přes noc ze čtvrtku na pátek.