Jisté je, že budou zrušeny všechny čtyři lokality dosud vyčleněné pro volný pohyb psů. Nově by měla být pouze dvě - u řeky Olše v úseku od Darkovského mostu po sklad loděk vodáků v Lipinách a v v ulici Za Splavem v Karviné-Ráji.

Stávající čtyři lokality v Karviné-Dolech, Darkově a Starém Městě byly zrušeny, protože se nacházejí v místech mysliveckých honiteb. „Docházelo k tomu, že psi po zimě uštvali zvěř nebo srnky vyběhly z lesa na cestu, kde je srazilo auto,“ zdůvodnil rozhodnutí mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček.

Veřejnou debatu na dané téma vyvolali na sociálních sítích zástupci Pirátské strany Karviná. „Lidé reagovali různě, ale vesměs většina souhlasila s budoucí možností volného pohybu psů v lesoparku Dubina, kde má do léta vzniknout psí park a agility,“ říká Zuzana Klusová z Pirátské strany s tím, že Piráti se zatím do připravovaných změn a vyhlášek nechystají více zasahovat.

Jak v Dubině?

Téma volného pohybu psů je na sociálních sítích vždy hojně diskutované a nejinak tomu bylo i v tomto případě. „Taky jsem pro vyhrazení zón, kde mohou být psi na volno bez náhubku a vodítka,“ tvrdí diskutující žena na sociální síti. Další lidé v diskuzi by však rádi uvítali tyto možnosti v lesoparku Dubina. „Dubina určitě ano! Spousta lidí tam venčí a je tam i cvičák,“ říká další žena v komentáři na facebooku.

Podle mluvčího Lukáše Hudečka radnice předpokládá, že nový psí park začne fungovat během léta. „Jelikož půjde o oplocené území, tak se na něj připravovaná vyhláška nevztahuje,“ vysvětlil mluvčí magistrátu.