Podle nové vyhlášky, která vstoupí v platnost v sobotu 1. prosince, je povolen provoz heren od neděle do čtvrtku do 22 hodin, v pátek a sobotu do půlnoci. Město navíc nepovolí instalaci dalších výherních hracích automatů.

„Na území města máme podniky s licencí kasina, kde můžou hráči nadále hrát nerušeně celý den. Schválením vyhlášky vlastně jen upřednostňujeme podnikání jedné skupiny. Jsme pro omezení, ale ne pro zvýhodňování jedněch na úkor druhých. Když se nám nepodařilo vyjmout sporný paragraf, hlasovali jsme proti vyhlášce jako celku.“ řekl zastupitel Zdeněk Fikáček (ODS). Podle hlasování zastupitelstva, které jen těsně zajistilo schválení, byla pro zachování nonstop provozu stávajících heren i řada členů koalice, jenž momentálně vládne městu, a to včetně primátora Františka Chobota a náměstka Osmanczyka.

To, že nová norma není nejšťastnější, přiznávali prakticky všichni. Jen se různí pohledy na to, jaké omezení by bylo alespoň trochu účinné.
Po schválení se sešli zástupci všech politických klubů, aby tento problém ještě jednou projednali. Z jednání nevzešel žádný konkrétní výstup, takže se dá čekat další diskuze přímo na zasedání zastupitelstva, jenž je naplánováno přesně týden před Štědrým dnem. Výsledkem může být další změna.