Sezona vyhlídkových letů začala s příchodem pěkného počasí. I havířovští občané si často v minulém roce dopřáli pohled na okolí města z výšky.

Nejčastějším přáním byla podívaná na okolí Žermanické a Těrlické přehrady. „Odtud je však už jen kousek do Beskyd a Lysé hoře, proto si často Havířované spojili let i s touto vyhlídkou,“ řekl provozovatel vyhlídkových letů Jaromír Jaroš.

Zájem o vyhlídkové lety každoročně stoupá a takovým trendem se stalo darovat předplacený let jako dárek k nějakému výročí. „Dokonce nejstarším cestujícím byla babička, která slavila své 83. narozeniny,“ dodal Jaromír Jaroš.

Startovací dráha se již pátým rokem nachází v Orlové-Lutyni, kde jsou připravena dvě ultralehká letadla se dvěma piloty. Za vhodných povětrnostních podmínek lítají až 180 kilometrovou rychlostí.

„Létáme s cestujícími nejčastěji ve výšce 500 až 1000 metrů pokud se jedná o krátký okolní let. Pokud se však letí dál, třeba nad Jeseníky, musíme si vyžádat povolení a letíme ve výšce nad jeden kilometr. Zážitek je pro cestujícího o to silnější, jelikož si k pilotu může sednout jen jeden člověk, a tudíž nemá takovou tu podporu rodiny. Důvod k obavám však není, někdy se stává, že se změní počasí, popřípadě začne foukat či pršet, ale i v těchto situacích jsme schopni letadlo plně ovládnout a přistát. Nikdy neriskujeme a vzlítáváme za dobré viditelnosti a optimálního větru do čtyř metrů za sekundu,“ dodal Jaroš. Výhodou soukromého letiště je jeho dostupnost pro obyvatele okolních měst a také poměrně nízká cena letu. Nejhodnotnější je však nezapoměnutelný výhled na pěknou krajinu.