Pozemek, který je jednou z částí příjezdu do vnitrobloku, vlastní město. „Pozemek nelze samostatně účelně využít," vysvětluje důvod prodeje mluvčí města Dorota Havlíková.

JEDINÝ ZÁJEMCE MICZKA

V termínu se přihlásil jediný zájemce, manželé Miczkovi, který vlastní navazující pozemek č. 49. Oba pozemky tvoří zastavitelnou proluku v soustavě domů.

Záměr prodeje zastupitelé schválili už v červnu, před hlasováním o samotném prodeji ale opoziční ČSSD prohlásila, že bude hlasovat proti.

Nesouhlasí s cenou prodeje a tím, že na pozemku nejsou zřízena břemena chůze a jízdy k nemovitostem pro lidi bydlící v okolí. „Stanovisko ČSSD Český Těšín v této věci je zcela jasné. Budeme hlasovat proti prodeji," píše se v prohlášení na sociální síti.

HLASOVAT SE BUDE ZNOVU

Nakonec zastupitelstvo prodej odložilo. „Napřed zřídíme věcná břemena pro dotčené majitele a věříme, že soukromí vlastníci navazující části přístupové cesty se k tomu postaví stejně," sdělila Havlíková s tím, že pozemek je už teď zatížen služebností chůze a jízdy, průjezd tady tak musí být zachován.

Zda se pozemek opravdu prodá, zatím není jisté. „Rozhodně nemohu souhlasit s tím, za jakou cenu chce město lukrativní pozemek v centru města prodat," říká předseda ČSSD Český Těšín Petr Procházka.

Podle něj je zarážející zejména to, že odhad znalce byl 429 tisíc korun a Miczka nabídl právě 430 tisíc.

PARKOVIŠTĚ A TOALETY V OHROŽENÍ?

„Na daném pozemku je v současné době veřejné parkoviště, kdyby tam pan Miczka opravdu postavil bytový dům, o tato místa, kterých je v centru zoufalý nedostatek, město přijde. Na pozemku jsou také veřejné toalety, současné vedení města má v plánu vybudovat nové v budově kina Central. A to je spojeno s dalšími náklady," říká Procházka.

„Pan Procházka, stejně jako celá ČSSD odsouhlasil prodej za odhadní cenu, tu stanovil znalec. Záměr prodeje byl řádně oznámen, se svou nabídkou se mohl přihlásit kdokoliv," oponuje Havlíková.

Bronislav Miczka má v plánu na pozemku postavit bytový dům se šestnácti až dvaceti byty a průjezdem do dvora.

„Průjezd by zajistil to, aby se lidé ke svým pozemkům dostali a mohli projet samozřejmě také třeba hasiči. Věřím, že do tří let bychom mohli vyřídit všechna povolení a nevzhlednou proluku zastavět," říká Miczka.