Současný primátor Karviné, lídr kandidátky ČSSD, vítěz voleb, Jan Wolf„Z výsledku jsem nadšený, nečekal jsem to. V koutku duše jsem věřil v dobrý výsledek, ale i za těch 33 procent, které jsme měli před čtyřmi roky, bych byl rád. Výsledek, kterého jsme dosáhli, je ale skvělý,“ řekl současný primátor a lídr kandidátky Jan Wolf (na snímku vlevo).

V Havířově, Orlové a Českém Těšíně zpívají vítězné chorály zástupci hnutí ANO.

Cenné je vítězství hnutí ANO v Českém Těšíně, kde měli kandidátku sestavenou vůbec poprvé. Získali přes 22 procent, o čtyři více než druzí lidovci.

Lídr kandidátky hnutí ANO Tomáš Pavelek řekl, že coby vítězové voleb chtějí respektovat volbu občanů. Stran v zastupitelstvu je ale tolik, že stejně jako v Orlové bude sestavení koalice velmi složité.

Úspěch hnutí ANO v Havířově se dal očekávat. Lídr kandidátky Josef Bělica prý přesně takový výsledek tipoval.

„Jsem za tento výsledek rád a je to pro nás zavazující. Vůči voličům máme obrovskou zodpovědnost a nechceme je zklamat. Pokud jde o celkové výsledky, tipoval jsem, že to bude rozloženo trochu jinak. Náš výsledek je každopádně skvělý, je to nárůst o 40 procent,“ řekl Josef Bělica.

SENÁTNÍ VOLBY

Kandidátka do Senátu pro druhé kolo. obv. č. 74 Karviná Milada HalíkováDruhé kolo senátních voleb si zopakují Petr Vícha a Milada Halíková
Souboj o křeslo senátora si ve druhém kole po šesti letech zopakují bohumínský starosta Petr Vícha (ČSSD) a Milada Halíková (KSČM) z Havířova.

V prvním kole získal už 12 let senátor Vícha téměř 37 procent hlasů. Milada Halíková necelých 17.

Kandidát do Senátu pro druhé kolo. obv. č. 74 Karviná Petr VíchaA jak vidí Petr Vícha své šance ve druhé kole?

„Jsem hlavně spokojený s tím, jak lidé rozhodli. Sebevědomě tady říkám, že lidé zvolili dva kandidáty, kteří pro své město něco dobrého udělali. Nyní mají voliči dva kvalitní kandidáty a je na nich, koho vyberou,“ řekl Petr Vícha.