Expozice patnácti panelů je instalována ve druhém patře hlavní radniční budovy. Pořadatelem jsou krajský úřad a Deník. Ten v dnešní podobě vznikl rovněž před 15 lety sloučením několika periodik.

Každý panel zobrazuje z jedné strany články věnované zásadním událostem v jednotlivých letech, z druhé pak zajímavé informace ze života v kraji. Ty jsou podány atraktivní formou.

Lidé se dovědí například, kolik dětí se narodilo v kraji za celých 15 let, kolik kilometrů silnic se kraj stará a kolik posypového materiálu spotřebuje v zimní sezóně na jejich údržbu. K dispozici jsou také brožury s dalšími informacemi například z kultury, sociální oblasti, zdravotnictví. Návštěvník expozice se doví, kolik lidí kraj zaměstnává, kolik provozuje škol, domovů seniorům nemocnic nebo zařízení pro různě postižené. Další informace se týkají odpadového hospodářství, bezpečnosti nebo investic.

Výstavu v pondělí odpoledne slavnostně zahájili primátor Havířova Daniel Pawlas a náměstek hejtmana Ivan Strachoň. „Expozice mapuje celé období od ustanovení nového krajského zřízení. Zachycuje nejzajímavější a nejdůležitější momenty života zdejších lidí a určitě stojí za to se přijít podívat," řekl Strachoň.

V Havířově bude výstava do 15. července. Pak se přesune do Krnova. Následně ji čekají zastávky v Opavě, Frýdku-Místku, Karviné, a Ostravě.