„Plakát po dlouhá léta patřil k nejrozšířenějším masově komunikačním prostředkům. Před 120 lety Alfons Mucha vytvořil svoji proslulou sérii pro pařížskou herečku Sarah Bernhardt a plakát v té době zažíval vrcholné časy informačního média. Dnes v období nástupu digitálních technologií se už mnohokrát zdálo, že tradiční plakát z tištěných médií postupně mizí. Není tomu tak. Po téměř osmdesáti letech od Muchova úmrtí můžeme s jistotou tvrdit, že plakát zatím nezanikl, mění se však jeho společenská funkce a pochopitelně také jeho vnější forma,“ uvádějí autoři výstavy Pavel Noga a jeho polští přátelé Łukasz Klisz, Sebastian Kubica, Tomasz Kipka a Stefan Łechwar.

Všichni vyučují na vysokých školách. Zabývají se grafickým designem. Jako vyjadřovací prostředek mají plakát. Ohlasy na vernisáži byly vesměs kladné.

„Výstava je rozmanitá a nápaditá. V Havířově ojedinělá. Určitě každý návštěvník si najde své. Moc se mi líbí,“ krátce se vyjádřil architekt a výtvarník Petr Havel z Havířova. Obdobný názor sdílela i havířovská výtvarnice Jana Sušilová a další. Výstava potrvá do 25. února.