Expozice je multimediální a její autoři ji pojali tak, aby živým a atraktivním způsobem připodobnila osobnost Rudolfa II., jeho zájmy a dobu, ve které žil.

„Motiv ožívání je v tom, že se návštěvník dívá na obrazy, které jsou ve skutečnosti obrazovkami, a výstavou ho provází projekce syna Jana Wericha, Jiřího Wericha Petráška. Je oblečen jako Rudolf II. a přibližuje věci, které jsou na výstavě fyzicky k vidění a zároveň podává informace o svém životě,“ říká správce zámku Petr Zajíček.

Vypravěč v podobě Werichova syna také „rozdmýchá oheň poznání“ v alchymistické laboratoři. Jako Rudolf II. pak pomocí hologramů seznamuje návštěvníky i se svými symboly majestátu (všemi korunami, kterými byl za svůj život korunován) a nejvýznamnějšími předměty svých sbírkových kolekcí umístěných dnes povětšinou mimo Prahu a Česko. To vše doplní alchymistické knihy ze sbírek Zámku Fryštát.

Mnozí si Rudolfa II. vybaví jako trochu nepraktického a poněkud výstředního panovníka v podání herce Jana Wericha v úspěšném filmovém zpracování námětu ve dvoudílném filmu „Císařův pekař“ a „Pekařův císař“.

Podle spolukurátora výstavy Petra Lukase výstava vznikla k výročí narození (470 let) a úmrtí Rudolfa II. (410 let). „Jedná se o multimediální expozici, kde máme různé technologie jako multivideomapping, projekci, animaci, hologramy a další. Využíváme ale i takové záležitosti, jako jsou rozšířené informační texty, 3D exponáty a podobně,“ přiblížil Petr Lukas.

Výstava bude přístupná do konce února v prostorách Lottyhausu, a sice denně kromě pondělí v době od 9 do 16 hodin.