Děti, které se pravidelně účastní setkání jsou integrovány do různých typů škol a zařízení v Havířově. Vedle hendikepovaných dětí a jejich rodičů se akce zúčastnili také studentky Pedagogického lycea ze Střední školy vHavířově-Prostřední Suché. „Je to nádherný příklad dobrovolnictví, které u nás téměř neexistuje. Studentky se s dětmi se baví, pomáhají s konzumací a jsou tam prostě proto, aby měli rodiče chvilku volna,“ uvedla Jiřina Nevrlá zHELP klubu.

Setkání bylo předčasnou oslavou konce školního roku, ihned po převzetí vysvědčení se totiž děti chystají na společný výlet. Vrámci posezení členové HELP klubu také uskutečnili valnou hromadu, na které zhodnotili uplynulý rok.

HELP klub byl založen v roce 1991 a v prosinci loňského roku oslavil 15 let. Organizace celkem sdružuje 25 postižených dětí. Organizuje pro ně každoročně prázdninový pobyt a prodloužený víkend na podzim, které jsou vždy spojeny srehabilitací. „Kromě akcí pro děti se zaměřujeme i na program pro matky, protože jsou společensky izolované a jak já vždycky říkám, je třeba nás polidšťovat. Absolvovaly jsme kurz počítačů, asertivity, angličtiny. Jsme otevřené sdružení, rádi uvítáme nové členy a spřízněné lidi, protože pomáhat je přece normální. Naše sídlo je na Základní škole na ulici Mánesova,“ zakončila Jiřina Nevrlá.