Lékaři řediteli vyčítali, že při zásadních organizačních změnách nebral ohled na jejich názor. Odvolaný ředitel Chomič se k celému případu odmítl vyjadřovat, příliš sdílní nejsou ani samotní primáři.

„Jedním z jablek sváru byla například Centrální jednotka intenzivní péče, která se nyní dobudovává. Ředitel ji chtěl mít jako samostatné oddělení s primářem, kterého už si i vybral a v nemocnici už pracuje. Jednotka má sloužit pro několik oborů, ale není soustředěna na jednom místě. Je rozmístěna na třech podlažích a lékaři se bojí, že léčba pacientů nebude kontinuální a byly by s ní potíže. Samozřejmě, že podle ředitele by samostatná jednotka intenzivní péče byla jistě výdělečným oddělením, ovšem na úkor všech ostatních,“ vysvětlil chirurg a předseda Lékařského odborového klubu nemocnice Martin Sedláček.

Podobný názor na situaci má i primář interního oddělení Pavel Vávra: „Je to mnohem složitější, ale v zásadě se to dá takto vysvětlit.“

Primářem samostatné Centrální jednotky intenzivní péče měl být Jiří Ehrenberger. „Ano, takový plán pan ředitel měl, ale uvažoval také o kolegovi Vlastimilu Kozielovi. Ohledně organizace jednotky nebylo nic rozhodnuto definitivně, o všem se ještě jednalo. Ostatně i jednotka bude připravena k provozu nejdříve koncem roku,“ řekl Ehrenberger s tím, že o dalším řešení organizace jednotky intenzivní péče se bude rozhodovat až po jmenování nového ředitele.

Výběrové řízení už začala připravovat vedoucí odboru zdravotnictví krajského úřadu Petra Eliášová, která byla pověřena dočasným řízením nemocnice.