Letos byly tři. Poslední se konal v závěru listopadu. Jeho tematické zaměření přiblížil primář Petr Wiecek.

„Nastávající maminky jsme informovali mimo jiné o stabilním týmu lékařů i porodních asistentek se stabilními výsledky, o výhodách spontánního porodu, o indikacích a komplikacích císařského řezu, analgetizaci při porodu a bondingu. Velmi pěkná přednáška zazněla z úst rehabilitační lékařky na téma motorického vývoje dítěte. Mluvilo se o chybách v péči o miminko od porodu až do jednoho roku, které vedou k poruchám motoriky. Třeba se jich vyvarovat, protože následky se obtížně a zdlouhavě napravují,“ uvedl doktor Wiecek, jehož úvodní přednáška Perinatologická data porodnice NsP Havířov vždy zaujme.

Pořadatelům jde také o to, aby se budoucí maminky i tatínkové seznámili s prostředím porodnice a setkali se se zdravotnickým personálem.

Stalo se už pravidlem, že na závěr předporodního setkaní si zájemci mohou prohlédnout porodní sál a jeho zázemí, pokoje porodnického oddělení a pracoviště dětského oddělení.

Organizační stránku jako vždy s přehledem zvládla doktorka Jana Daňková Kučerová. Připomněla také, že již dvakrát za sebou se první miminko v České republice narodilo v havířovské nemocnici. Bude tomu tak i v roce 2018?

Max Dřímal, 4. prosince 2017, Havířov, váha: 3,53 kg, míra: 53 cm
Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek