Koncem dubna krátce po 23. hodině zavolala strážníky na pomoc žena vyděšená z chování souseda.

"Oznámila, že na ulici Moskevská, Havířov-Město, mají ve vchodě problém se sousedem, který je psychicky narušen a mají strach z jeho chování," uvedla šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras. 

Vyslaná hlídka na místě zjistila, že muž požil blíže neurčené množství léků v kombinaci s alkoholem. Dotyčný byl apatický a před strážníky zkolaboval.

Na místo proto byla ihned přivolána sanita rychlé zdravotnické pomoci, která muže převezla na vyšetření do havířovské nemocnice.

Nezletilé dívky oslavu 1. května nezvládly

O dva dny později, 1. května patnáct minut po šesté hodině večer, byla přes kamerový dohlížecí systém města objevena v parku na ulici Kollárové, Havířov-Podlesí ležící dívka - evidentně v podnapilém stavu.

"Vyslaná hlídka provedla nezletilé orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 1,86 ؉ alkoholu v dechu. Další dvě mladistvé dívky nalezli strážníci ve vedlejší ulici. Dotyčné rovněž jevily známky požití alkoholu. Provedené orientační dechové zkoušky prokázaly 1,67؉ a 0,52؉ alkoholu v dechu. Na místo byla přivolána sanita RZS, která si nezletilou a jednu mladistvou dívku převezla do NsP Havířov. Třetí dívka byla předána svému zákonnému zástupci. Z důvodů podezření na spáchání trestného činu podání alkoholu dítěti byla přivolána PČR, která si záležitost převzala k dořešení," dodal Bohuslav Muras.

Venčení psů se neobešlo bez následků

O další dva dny později se osobně dostavila na služebnu městské policie žena, které cizí pes pokousal dceru při venčení jejich psa.

"Událost se stala dne 25. dubna na ulici Vedlejší v Havířově-Šumbarku. Dcera měla na rukou svého psa, kdy při procházení staršího muže se psem, tento vyskočil na dceru a krvavě ji poranil předloktí," popsal šéf havířovské policie.

Muž měl psa na vodítku, ale údajně jej neměl plně pod kontrolou. Žena požádala strážníky o pomoc při hledání majitele psa. Dotyčného jednou viděla na procházce a poskytla jim proto i jeho snímek.

"Hlídkou byl muž ztotožněn a poté kontaktován v místě bydliště. K celému incidentu se přiznal a byl strážníky poučen o oznámení celé události ke správnímu orgánu MmH," dodal Muras.