Opravy kašny, která byla mimo provoz několik let, se chopili zaměstnanci Správy sportovních a rekreačních zařízení. Opravu město využilo i k údržbě samotné sochy, kterou provedl sochař Martin Kuchař.

Kašna s plastikou chlapce s rybou od sochaře Jiří Kemra zdobí park v centru města od konce 50. let 20. století.

Vodní proud byl zastaven kvůli zjištění nadměrné spotřeby vody. Zkontrolována byla nejdříve technologie v podzemním kontejneru. Ta však byla v pořádku. Proto se muselo hledat jinde. „Problém se skrýval přímo pod sochou a spočíval v narušeném napojení potrubí," vysvětlil v úterý při zprovoznění Radek Janda ze SSRZ.

Aby se technici dostali k potrubí, musela se sundat socha a její podstavec nad kašnou. Po opravě potrubí byla socha opět usazena. Po zaschnutí mohla být kašna zprovozněna. V současné době je ještě pravidelně kontrolována, zda je vše v pořádku a nedochází k úniku vody. Testovací provoz odhalil menší únik vody, proto bude provedeno utěsnění. 

„Kašna je jednou z dominant města. Jsme proto rádi, že byla po několika letech opět uvedena do provozu," řekla mluvčí havířovského magistrátu Jana Dybová.

Čtěte také: 
Kašnu v parku čeká další oprava
Kašna s chlapcem a rybou je téměř hotova
Kašna za Kulturním domem Radost bude hotova ještě před koncem prázdnin