„Kvůli obavám ze zcizení jsme se proto obě zbývající sochy, které u nás máme, rozhodli prozatím schovat, aby se nám neztratila nějaká další,“ sdělila Filipi.

Lázně Darkov tak reagují na události z posledních dní, kdy neznámý zloděj ukradl dvě sochy z veřejných prostranství v Karviné.

„Omlouváme se veřejnosti a návštěvníkům lázeňského parku, že až do vyšetření celé události tyto cenné historické sochy u nás nyní nenajdou. Snažíme se je ochránit před dalšími možnými krádežemi, ke kterým nyní v Karviné dochází. A také spolupracujeme s Policí České republiky, která krádeže nyní intenzivně šetří,“ doplnila Pavlína Filipi.

Dvě sochy zmizely minulý týden

Nejprve si zloději odnesli z lázeňského parku v Darkově sochu dívky s názvem Živá voda, která je dílem známého sochaře Jana Kodeta a kašnu poblíž Společenského domu zdobila více než 60 let. Zůstalo po ní jen prázdné místo na dně kašny, odkud byla vyrvána i s masivním kamenným podstavcem.

Několik dní poté odcizili ze samého centra města, z parčíku u autobusových zastávek naproti OD Prior, další plastiku, tentokrát Bojovníka, dílo sochaře Jaroslava Brože.

Obě umělecká díla byla z bronzu a dalších slitin. Policie nyní šetří, kdy přesně a jak ke krádežím došlo, jak zloději sochy dokázali demontovat a odvézt a jakou k tomu použili techniku.