Řidiči, kteří bydlí a parkují na sídlišti Pátá etapa, jsou rozzlobení. Od příští středy až do konce června se totiž autem nedostanou z ulice Adamusova do centra města. Kvůli opravě asi 10 metrů dlouhého retardéru na vozovce a 300 metrů dlouhý úsek od domu do města natáhne na čtyři kilometry.

Po celou dobu bude ulice Dětmarovická v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Adamusova a 1. máje pro veškerou dopravu uzavřena.

Část řidičů ze sídliště Pátá etapa bude muset několik dnů jezdit do města po dlouhé objížďce.Část řidičů ze sídliště Pátá etapa bude muset několik dnů jezdit do města po dlouhé objížďce.Zdroj: MÚ Orlová

„Vzhledem ke skutečnosti, že stavební úpravy vyžadují z důvodu zrání betonu technologické přestávky, žádáme občany o shovívavost a respektování pokynů stavby,“ říká vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

Potvrdila, že z ulice Adamusova bude se auta dostanou do Orlové po objízdné trase přes Dětmarovice, A stejně tak pro vjezd do ulice Adamusova je potřeba vydat se objízdné trase v opačném směru.

„Je to šílené“

Plánovaná uzavírka rozzlobila lidi, kteří v Adamusově ulici bydlí. Například Michal Pavlištík se podivuje nad tím, že taková oprava má trvat 19 dní. „To je šílené. Kdy už se konečně bude realizovat projekt a propojí se ulice F. S.Tůmy s Adamusovou tím lesíkem se špinavou vodou? Už jako děcko jsem nepochopil, proč to není propojené a celé se to objíždí. Bylo mi jednou řečeno, že komunisté to chtěli, ale po jejich pádu už se na to všichni vykašlali. Tohle by byla jedna z TOP věcí, kdyby se to udělalo místo zbytečností,“ napsal na facebooku.

Krytý bazén v Bohumíně se otvírá až ve středu 2. června.
Otevření bazénů na Karvinsku. Nejrychlejší byla Orlová, Bohumín začíná ve středu

Podle Martiny Szotkowské z orlovské radnice město poškozený retardér v ulici Dětmarovická reklamovalo na jaře letošního roku. „Po počátečních sporech se zhotovitelem došlo k dohodě o způsobu opravy a změně technického řešení. Bylo rozhodnuto o konstrukční úpravě retardéru tak, aby byl schopen odolávat intenzivnějšímu provozu nákladních automobilů,“ dodala.