Například v karvinském letním kině, které dnes zahájí novou sezonu snímkem Špunti na vodě, pak ocení nejen jedničkáře, ale všechny děti s vysvědčením. 

„Děti, které přijdou s vysvědčením, mají vstupné za polovinu, ty s vyznamenáním dokonce zdarma,“ prozradil vedoucí karvinských kin Jakub Gajdica. 

Hezkou odměnu za samé jedničky slibuje pro registrované děti také karvinská regionální knihovna nebo Aquacentrum Bohumín.

„Každý žák základní školy, který nám dnes přinese ukázat aktuální vysvědčení se samými jedničkami, od nás dostane jako dárek volný vstup do aquacentra, a to na neomezenou dobu. Zapojit se mohou žáci nejen z Bohumína, ale také z okolních měst,“ uvedl vedoucí bohumínského aquacentra Jaromír Voráč.

Sladká odměna

Odměňovat za úspěšně zvládnutý školní rok budou i restaurace. Například Zlaté časy v Karviné slibují za vysvědčení s vyznamenáním zmrzlinový pohár s lentilkami, U Kocoura Olivera v Bohumíně dostanou dnes od 11 hodin zmrzlinový pohár zdarma děti předškolní i školou povinné. 

Děti z mateřinek, základních, ale i středních bohumínských škol navíc k dnešnímu vysvědčení získají od bohumínské společnosti K3 volňásky do kina na celkem 21 prázdninových představení. 

„Nejen jedničkářům, ale všem bohumínským školákům i předškolákům věnujeme za jejich práci vstupenku na konkrétní film, datum a čas a věříme, že jim zpestří začátek prázdnin. Promítání jsme naplánovali na tento víkend i na celý příští týden,“ dodal ředitel K3 Bohumín Karel Balcar s tím, že společnost natiskla pro děti 6197 vstupenek.

Hana Husovská