Komplikace čekají také řidiče a obyvatele Borovského ulice a ulic přilehlých. Druhé dubnové pondělí (8. dubna) má podle harmonogramu, který má Deník k dispozici, začít generální oprava povrchu ulice. Opravovaný úsek je dlouhý přes dva a půl kilometru a postupné úplné uzavírky na silnici začnou v křižovatce u univerzity a potáhnou se až k hranici s Polskem. Součástí rekonstrukce je zřízení dvou malých kruhových objezdů a vylepšení dvou autobusových zálivů. Práce potrvají do konce června.

Uzavírky začnou týden po Velikonocích

Postup oprav je rozvržen do čtyř etap. V pondělí 8. dubna začne platit úplná uzavírka od univerzity po křižovatku ulic Kosmonautů a tř. Těreškovové. Trvat má do 26. dubna. Druhá etapa a uzavírka v úseku od „nábytku“ po křižovatku ulic Na Kopci a Olbrachtova („u Hrušky) má podle harmonogramu začít 29. dubna a skončit 19. května.

Největším problém budou mít řidiči. V opravovaných úsecích totiž nebude možné během prací parkovat.

V Kulturním domě v Dolní Lutyni se konala debata zástupců ministerstva průmyslu, CzechInvestu, MSID a Moravskoslezského kraje s občany o plánech státu vybudovat u Věřňovic obří podnikatelský park.
Den poté v Dolní Lutyni: místní trvají na svém, fabriku v obci nechtějí

Třetí, kratší etapa opravy začne 3. června a vyžádá si pouze částečnou uzavírka. Dělníci se budou pohybovat mezi autobusovou točnou u ZŠ Borovského a ulicí V Polích. Provoz zde budou až do 7. června řídit semafory. Poslední etapa, která má začít v polovině června, bude opět znamenat úplnou uzavírku. A to od ulice V Polích po hraniční přechod „Karviná, Ráj I. Komplet hotovo by mělo být do 30. června.

Dělníci zde vytvoří miniokružní křižovatku - ulice Borovského a Na Kopci a také komfortnější vymezení autobusového zálivu zastávek „Ráj Na Kopci a „Ráj, Ščerba“.

Zloděj z Frýdecko-Místecka už sedí.
Okradenému majiteli provozovny z Havířova přišla omluva od zloděje

„Počítá se také s rekonstrukcí silničního odvodnění a bude zřízeno vodorovné značení v trvalejší plastové úpravě. Vodorovné a svislé značení se upraví podle nové normy,“ doplnil náměstek hejtmana pro dopravu Radek Podstawka. Silnice v Borovského ulici je totiž ve správě Moravskoslezského kraje.

Most nahradí provizorní lávka

V okolí kovonského mostu už začaly přípravné práce - kácí se křoviny, vytyčují sítě, upravují přístupy a dočasné sjezdy. Uzavírka by měla začít 15. dubna, kdy se začne chystat demolice mostu. Začít by měla 1. května. Komunikace bude neprůjezdná.

Zatím nejsou známy podrobné objízdné trasy pro linkové autobusy a městskou hromadnou dopravu. Zveřejnění se očekává v nejbližších dnech. Je ale víceméně jasné, že objížďka pro veškerou dopravu, včetně autobusové, bude vedena po třídě Osvobození, třídě 17. listopadu a po ulici Rudé armády.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Smažák je stále hitem karvinských restaurací. Chodí na něj místní a často Poláci

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek