Akci Den pro rodinu pořádala již podruhé Slezská diakonie ve spolupráci s neziskovými organizacemi k mezinárodnímu dni rodiny s dětmi. Především pro ty nejmenší byl připraven bohatý program. „Děti si užily mnoho atrakcí a soutěží. Mohly si vyzkoušet skládat hlavolamy nebo třeba malovat. Program zpestřily i havířovské taneční skupiny například Hip hop funky nebo malé i velké mažoretky,“ řekla organizátorka Lenka Honsárková.

Rodiče a dospělí se mohli s dětmi nejen bavit, ale také se na připravených stanovištích dovědět něco více o organizacích pomáhajících rodinám s dětmi. „Oslovily jsme instituce, které nějakým způsobem pomáhají rodinám a dětem a o kterých by měli občané vědět, jak pracují. Je důležité, aby v případě potřeby věděli kam se se svými problémy obrátit. Po celé odpoledne na stanovištích mohli lidé čerpat informace o centrech. Přichystány byly i letáky a brožury, co dělat například v případě domácího násilí, jak situaci řešit a na co mají takto postižení právo,“ dodala organizátorka.

V letošním roce se na akci podílely neziskové organizace Elpis, Centrum prevence pro rodinu, děti a mládež, rovněž Občanské sdružení ZIP, Adra a Ráchel Slezská diakonie s CSVČ sv. J. Boska.