Před obchodním domem Elan vyrostlo vánoční městečko, ve kterém mohli Havířované obdivovat práci kováře na otevřené výhni, lidový betlém v životní velikosti, lití olova či pečení kaštanů. Návštěvníky také velmi zaujalo rozříznuté prase, které téměř celý den viselo na kraji městečka. Ráno se totiž konala pravá zabíjačka a o čerstvé jitrnice, jelita, ovar a uzeniny byl obrovský zájem.

Program slavností zahájilo malé pouliční loutkové divadélko a muzikanti. Děti však netrpělivě očekávaly příchod Mikuláše.

„Kolem čtvrté hodiny se konečně dočkaly a jejich radost mohla být hned trojnásobná. Na pódiu se totiž sešel český Mikuláš, ruský Nikolaj a Santa Claus. Nechyběli samozřejmě ani tři čerti,“ řekla asistentka ředitelky Městského kulturního střediska Renáta Dřímalová.

Čerti mezi dětmi hledali dobrovolníky, kteří něco zazpívali nebo řekli básničku. Za to si mohli zasoutěžit o pěkné ceny. Mikuláši vedle sladkých odměn rozdávali také dárkové poukazy na odběr nejrůznějšího zboží.

Až byly všechny dárky rozdány, přiletěl anděl a rozjel soutěž v karaoke. Mezi diváky se našlo tolik odvážlivců, že o vítězi muselo rozhodnout až druhé kolo, do kterého postoupilo pět nejlepších. Na závěr oslav se uskutečnila dvacetiminutová ohňová show.

Vánoční městečko bude před obchodním domem Elan až do soboty 22. prosince. Havířované si do té doby mohou ve stáncích koupit různé předměty spojené s Vánocemi, něco na zub a také tradiční medovinu, svařené víno i horký čaj s rumem.