První zvířecí zákazník - westík Kačenka - v hotelu strávil noc na počátku července. Včera měl přijít druhý.

„Majitelé si své pejsky více hlídají, což je samozřejmě dobře. Nám však díky tomu stále klesá obsazenost útulku a tak jsme se rozhodli nabídnout tuto vyhledávanou službu,“ řekla vedoucí havířovského útulku MAX Dagmar Poláková a připomněla, že v útulku bývalo v minulých letech i přes 80 zvířat.

Prozatím mají pro hlídání psů v útulku vyčleněny tři velké kotce a i místnost s klecemi pro malá plemena, jako jsou jorkšír, čivava, krysařík a podobně. „Tito pejsci budou v místnosti volně vypouštění, pokud tam bude víc pejsků, budou se střídat, samozřejmě budou chodit i ven,“ řekla TV Polar ošetřovatelka Šárka Štěrbová.

Podmínky hlídání psa, ceník a další potřebné informace najdou zájemci na webových stránkách útulku. Pracovníci útulku zdůrazňují, aby pes, kterého chce majitel umístit v na pár dní hotelu, měl všechna potřebná očkování proti infekčním nemocem.

Ideální také je, když každý majitel přiveze své krmení. „A to proto, že máme zkušenosti z útulku, že pejsek, když se mu přechází na jinou stravu, tak pak má zdravotní problémy, například průjem a podobně. Krmení, na které je pejsek zvyklý, je proto lepší,“ říká vedoucí útulku.

Útulek bude dbát i na to, aby psi z hotelu nepřišli vůbec do kontaktu s ostatními zvířaty z útulku. Zvíře může být v hotelu tak dlouho, jak se jeho majitel domluví s pracovníky útulku.

Službu zvanou psí hotel nabízejí také například soukromí chovatelé v Karviné, Ostravě, Hlučíně, v Horním Žukově nebo u přehrady Olešná u Frýdku-Místku.