Projekt Zaměstnanecká mobilita spustil Moravskoslezský kraj loni v září a nabídl podporu obyvatelům Karviné, Havířova či Orlové, kteří se zapojí do projektu Zaměstnanecká mobilita celkem 300 ročních karet ODIS, které umožňují lidem žijících v oblastech s nejvyšší nezaměstnaností dojíždět do práce mimo bydliště zadarmo. Požádat o ODIS karty mohou lékaři, farmaceuti, zdravotní sestry, nutriční terapeuti a další zdravotničtí pracovníci, kteří začnou pracovat v kterémkoliv zdravotnickém zařízení na území Karviné, Havířova či Orlové.

„Moravskoslezský kraj, stejně jako ostatní regiony v Česku, trápí dlouhodobý nedostatek lékařů a zdravotních sester. Máme pro ně nejrůznější pobídky, připravili jsme stipendijní programy motivující studenty lékařských fakult a zdravotních škol k tomu, aby dosahovali co nejlepších studijních výsledků a také aby po dokončení školy začali pracovat u některého krajského poskytovatele zdravotních služeb. Možnost zadarmo dojíždět za prací veřejnou dopravou je dalším z benefitů, které by mohly zastavit odliv zdravotníků z Moravskoslezského kraje,“ říká náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer. Upřesnil, že v průběhu loňského roku odešlo z krajských nemocnic 198 lékařů, pracovat v nich začalo jenom 183.

Výhody pro lidi zapojené do projektu Zaměstnanecká mobilita přidává také společnost Residomo, a to v podobě zvýhodněného nájemného. Veškeré informace a rady, jak postupovat, aby mohli do práce dojíždět zadarmo, zájemci najdou na krajském webu mobilita.msk.cz

Ilustrační foto.
Lidé si nepřejí rozšíření průmyslové zóny. Sepsali kvůli tomu petici