Momentálně se dělá změna v projektu. „Až počasí dovolí, zalije se přechod do asfaltu a hotovo. Nebude se nic vymýšlet. Doufáme, že se vše podaří zrealizovat ještě tento měsíc,“ řekl místostarosta Českého Těšína Jan Pekař.

Na podzim dělníci přechod dokončili narychlo, aby se tudy dalo chodit i jezdit. Podle projektu byla místa, která jsou běžně vyznačena bílou barvou, vytvořena z žulových kostek. Ty však projíždějící auta a prosakující voda po pár dnech zcela zničily. Ještě v letošním roce by měl být vytvořen i kruhový objezd na křížení Nádražní a Střelniční ulice. Stavbaři už jeho část dokonce vytvarovali. Bude to však klasické vodorovné značení na asfaltu.

První etapa přestavby a modernizace Nádražní ulice v Českém Těšíně se blíží ke konci, listopad 2021.
Trápení řidičů skončilo. Nádražní je opět průjezdná v obou směrech

Tím by měla být definitivně hotová proměna Nádražní ulice, kterou však od samého začátku provázely problémy. Nejdříve se pod svrchní vrstvou asfaltu objevily červené žulové kostky. Odborníci pak zkoumali, zda jsou nějak unikátní, či nikoli. Nakonec se část těchto dlažebních kostek využila při lemování nových okrajů ulice.

Poté přišly problémy při dláždění chodníků podél domů v Nádražní ulici. Dělníci napoprvé položili dlažbu špatně a nerovnosti a nestejné mezery byly terčem kritiky. Mezi dlažební kostky byly na památku tramvajové trati, který tudy v minulosti vedla, položena kolej. Údajně ale obráceně. Dlažbu pak v některých úsecích dělníci ještě dvakrát i třikrát překládali. Město se kvůli tomu dostalo se zhotovitelskou firmou do sporu. Nakonec došlo k dohodě a práce má být v nejbližších týdnech dokončená.