Vedle stanic Děhylov, Skrochovice, Dětřichov nad Bystřicí je tento systém v činnosti i v Loukách nad Olší, což je místní odlehlejší část Karviné.

Nový systém v těchto nádražích funguje tak, že se budova automaticky zamkne určitou dobu po příjezdu posledního vlakového spoje a ráno před příjezdem prvního se opět odemkne. Na blížící se čas uzavření cestující upozorní automatické hlášení z místního audiosystému a před uzamknutím čekárnu na dálku zkontroluje operátor s pomocí kamery.

Ilustrační snímek. Češi jezdí za levnějšími potravinami za hranice do Polska. 25. února 2023.
Levné nákupy v Polsku pokračují. Daň na potraviny zůstává na nule

„Technologicky jde o jednoduchý a osvědčený systém spočívající v kombinaci elektronického zabezpečení, automatických zámků a nepřetržitého kamerového dohledu. Spolehlivost garantuje dispečink Securitas Operations Center a bezpečnostní pojistkou celého řešení je, že v rámci celostátní sítě dokážeme garantovat dojezd mobilní jednotky zhruba do deseti minut, a tak můžeme na místě vyřešit různé nestandardní situace,“ říká Jan Peroutka, ředitel bezpečnostních řešení společnosti Securitas, která systém provozuje.

Pro případ, že by si někdo v čekárně zapomněl nějaký předmět, je na dveřích nádraží telefonní číslo na dispečink, který může v jakoukoli dobu na dálku otevřít a zavřít dveře. Pohybové čidlo navíc upozorní dispečink na situaci, když někdo zůstane v čekárně po zavírací době. Operátor pak může na dálku návštěvníka pustit ven nebo v krajním případě vyslat mobilní jednotku, která bude na místě do 10 minut a problém vyřeší.

V Jeseníkách podražilo parkování  i jízdenky  z Hvězdy na Ovčárnu. Trend mírného zvýšení cen lze pozorovat také  v jídelních a nápojových lístcích. 21. června 2023
Podívejte se, kolik stojí výlet na Praděd. Podražil autobus, parkování i jídlo

Stejně už nějakou dobu fungují nádraží ve Stráži nad Ohří. Díky pozitivním zkušenostem plánuje Správa železnic, že bude pokračovat a nasadí systém v několika dalších nádražních budovách po celé České republice.