Výstava začala v pátek a pokračuje také během soboty 15. září do 18 hodin.

Dvoudenní akce opět uvítala stovky školních dětí i klasické návštěvníky. Všichni odcházeli obohaceni nejen o estetické zážitky, které umí vykouzlit jen příroda za asistence zkušených pěstitelů, ale také o mnohé rady a poznatky. Poradenství je totiž jeden ze smyslů akce.

„Dětem ze škol například formou soutěží vysvětlujeme, které ovoce či zelenina má nejvíce vitamínů a podobně. Návštěvníci chodí také pro rady například ohledně řežu jabloní, letos se vyskytly i dotazy na rez hrušňovou a další,“ řekl místopředseda pro vzdělávání Českého zahrádkářského svazu, územního sdružení Karviná, Miroslav Nechvátal.

Na výstavě nechyběl ani mykologický koutek, kaktusy, či včelí produkty. Letošní rok jinak zahrádkáři hodnotí jako poměrně dobrý. Dařilo se rajčatům či ořechům, sucho ale způsobovalo zejména u velkých stromů předčasné padání jablek i listí, schly také jiné velké stromy, například smrky.

Orlovská nemocnice.
Obávané změny v orlovské nemocnici letos nepřijdou
Natáčení filmu České televize Stockholmský syndrom v Havířově. Na snímku herečky (zleva) Zuzana Mauréry, Elizaveta Maximová a řežisér Dan Svátek.
Natáčení minisérie Stockholmský syndrom: Nešťastný výstřel změnil osudy lidí