„Původně byla částka alokována na rekonstrukci kulturního domu Bivoj, jehož odkoupení zastupitelstvo odložilo do budoucna, peníze ale okamžitě využijeme jinde," říká primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk s tím, že projektu Bivoj se město nevzdává.

Zahradní mobiliář ve školkách bude doplněn ještě do konce roku. „Chceme dětem zajistit co nejpříjemnější pobyt v našich školkách a jeslích. Zájem o doplnění vybavení zahrad nebo obnovení mobiliáře projevily téměř všechny mateřské školy," doplnil primátor.

Do školek tak poputují mimo jiné zahradní domky, postaví se lanové centrum, průlezky, houpačky, kolotoče, pískoviště, skluzavky, lavičky, herní sestavy a další vybavení.

Pro fotbalisty

Další milion korun z FVPA je určen na stavební úpravy nebytových prostor Městského fotbalového areálu v Prostřední Suché, které dosud sloužily jako restaurace velmi nízké kvality, včetně hracích automatů. Nájemce ukončil svou činnost k poslednímu červenci a město prostřednictvím Správy sportovních a rekreačních zařízení zdevastovaný stav opraví.

„Ještě do konce roku tady vznikne klubovna zhruba pro šest desítek lidí, stravovací prostory pro čtyřicet osob, sklad, hygienické zázemí, včetně toalet pro imobilní spoluobčany," vysvětlil primátor.