Hlavním důvodem byly neustálé problémy s vlhkostí, která se nejvíce projevovala v kuchyni. „Voda prosakovala přes zeď a situace se stále zhoršovala. Kdyby město nesáhlo k nápravě, tak by mohla hygiena dokonce kuchyň uzavřít. Potom by se stejně tomuto kroku Zámek nevyhnul,“ řekl mluvčí havířovské radnice Ivan Trnka.

Problém se snažilo vedení vyřešit instalaci zařízení, které vlhko měřilo a zároveň automaticky spouštělo vysoušení. Jenže staré zdi nadále vodu propouštěly v nepřijatelném množství. Proto se radnice rozhodla k důraznému řezu a nechala kompletně opravit i okolí.

V rámci rekonstrukce se radní dohodli opravit i pokoje, terasu a obřadní síň. „V brzké době by muselo k rekonstrukci pokojů stejně dojít. Obřadní síň neměla klimatizaci a delší pobyt v ní nebyl hlavně v letních měsících zrovna příjemný. Zavedením klimatizace se situace rapidně zlepšila. Je určitě lepší dělat všechny práce najednou, než omezovat provoz na několik etap,“ řekla ředitelka Zámku Michaela Ulmanová.

Součástí oprav je také vybudování bezbariérového pokoje. Zvěsti o tom, že by se měly sňatky konat v KD Radost, se ukázaly jako liché.