„Ani se nedivím, že kauza Kramný v současné době hýbe celou republikou. Je to strašně smutný případ. Samozřejmě se o tom v práci bavíme, když u nás pracoval. Jestli se nepletu, dělal údržbáře, takže mohl mít přístup k jedovatým látkám. Pokud se u soudu prokáže jeho vina, měl by dostat ten nejvyšší možný trest tedy doživotí. Jen zrůda může přece zabít vlastní dítě," řekl včera odpoledne před bránou závodu muž, který zde pracuje tři roky.

Jak vnímá kauzu vedení nošovické továrny Hyundai, kde Petr Kramný pracuje?
„Situaci momentálně vnímáme jako překážku v práci na straně zaměstnance. Zda-li bude nepřítomnost důvodem k čerpání dovolené nebo brána jako neplacené volno, pro nás v tuto chvíli není podstatné. Vše se bude řešit až po konečném rozhodnutí soudu," uvedl pro Deník ředitel oddělení vnějších vztahů Hyundai Motor Manufacturing Czech, s. r. o., Petr Vaněk. 

„Rovněž patřím mezi ty, kteří se domnívají, že tu dvojnásobnou vraždu na dovolené v Egyptě spáchal. Když si jen vzpomenu, jak brečel do televizních kamer, že záhadným způsobem přišel o rodinu, je mi z něho opravdu špatně. Musí to být dobrý herec, který ale zřejmě konečně dohrál. A jestli jsem ho v práci potkával? Naštěstí pracuji v jiném provozu. Své jméno vám ale neřeknu, protože nechci mít žádné problémy," uvedl další zaměstnanec.

K ostře sledované kauze se pro Deník vyjádřila i jedna žena. „Zpočátku jsem si myslela, že to neudělal. Postupem času jsem si ale říkala, že je nepochopitelné, aby zaměstnanci hotelu zabíjeli své klienty, ze kterých vlastně žijí. To by k nim potom nikdo nejezdil. A když přišlo to obvinění a vazba, už o jeho vině prakticky vůbec nepochybuji," dodala šestatřicetiletá K. M. z Třince.

„Myslím si, že to udělal. Podle mě se musel u toho posledního výslechu nějak zamotat. Policistům to pak docvaklo. A taky se ke mně doneslo, že v jeho bytě byli specialisté s citlivými přístroji, které měly údajně zaznamenat, že tam někdo manipuloval s jedy. Prý se to dá zjistit i s tím půlročním odstupem. Takže to shrnu: pokud soudce řekne, že je vinen, z vězení by už neměl nikdy vyjít," prohlásil rozhodným hlasem pracovník nošovické automobilky.