Výčet je to opravdu dlouhý a ukrajovat z něj začne K3 ve spolupráci se šunychlelskými hasiči hned první sobotu 3. září při příležitosti tradičního Gulášfestu. „Už nyní máme přihlášených 10 týmů, takže milovníci dobrého guláše budou mít určitě z čeho vybírat,“ zve na ochutnávku oblíbené pochutiny do hasičské zahrady zástupce SDH Šunychl Zbygniew Porwolik.

Zalít dobré jídlo kvalitním pitím budou moci Bohumíňáci hned následující sobotu 10. září, kdy se na náměstí T. G. Masaryka uskuteční Vinobraní. Bohatou nabídku kvalitních vín z jižní Moravy doplní jarmark s domácími výrobky, živá hudba i jedna novinka. „Pro návštěvníky akce bude připraveno silent kino, tedy projekce se sluchátky. Volba filmu asi nepřekvapí, promítat se budou 3Bobule,“ informoval ředitel K3 Bohumín Karel Balcar.

Policisté kontrolovali řidiče v rámci celorepublikové akce. „Dobří“ řidiči dostali nealko pivo.
Řídím, piju nealko - havířovští policisté odměňovali dobré řidiče pitím

Dalšími stálicemi v kalendáři zářijových akcí jsou oblíbené nedělní poutě ve dvou městských částech. Nejprve se svět roztočí lidem ve Starém Bohumíně (11. 9.), o týden později (18. 9.) přijde řada na Skřečoň. Pokud se dětem příliš nezamotá hlava, mohou přímo ze Skřečoně vyrazit ještě na jednu pouť, tentokrát divadelní. „Loutková revue v kinosále K3 nás zavede na Veselou pouť do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. V představení nás navštíví Jů a Hele a společně se přeneseme do míst plných kouzel, zábavy a legrace,“ zve Balcar na divadelní zážitek v režii divadla Loudadla.

Oblíbené televizní postavičky nebudou jedinými známými tvářemi z obrazovek, které v září navštíví Bohumín. Se svou talkshow Minipárty dorazí 8. září do kinosálu K3 oblíbený moderátor Karel Šíp. Další tuzemskou celebritou, která si vyzkouší prkna bohumínského kina, bude Simona Stašová. Coby herečka v hlavní roli přiveze do města emocionální divadelní drama Skleněný zvěřinec, které od diváků sbírá obdivné recenze.

Fotbalisté Bohumína (v modrém) a Polanky v úvodním kole nového ročníku divize F, který vyhráli 4:1.
Bohumín zlomil dešťové prokletí, ke třem bodům v Bruntálu mu stačil poločas

Zážitkem z trochu jiného ranku pak zakončí nabitý měsíc Den železnice, který se v okolí nádraží uskuteční ve středu 28. září. Do Bohumína dorazí historický parní vlak, připraven bude také malý jarmark, atrakce pro děti, koncerty a klauniáda.

Seznam zářijových kulturních událostí (nejen) v režii K3 je ještě daleko obsáhlejší, s jeho kompletním výčtem se mohou lidé seznámit na stránkách www.k3bohumin.cz.