„Aby mohla pokračovat stavba podzemních garáží, musí dojít k přeložkám sítí, které se v daných místech nacházejí. Od 15. února až do odvolání bude znemožněn průchod před náměstím a dojde ke zrušení autobusové zastávky. Autobusová linka 878505 má schválený výlukový jízdní řád. Lidé mohou vystoupit až na zastávce Orlová-Střed. Jedná se o složitou stavbu ve stísněném prostoru a všechny žádáme o pochopení “ vysvětluje mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Doprava zde jinak nebude omezenaa průjezd bude zachován.  

Město se snažilo situaci vyřešit. Starosta svolal schůzku dopravky, kraje a dalších subjektů. Občané města se dotazují, proč se nevyužije protilehlá zastávka u Albertu.

„Zastávka kapacitně neunese takovou zátěž, ta představuje cca 240 autobusů denně, v ranní a odpolední špičce to je pak 30 za hodinu, mnohdy v časovém souběhu,“ říká dále mluvčí orlovské radnice s tím, že dalším faktorem je vysoká hustota provozu na Masarykové třídě, kdy tady v době dopravních špiček projíždí 1 600 vozidel za hodinu.

„Nicméně po dohodě města s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje budou na zastávku před Albertem zajíždět linky Orlová-Karviná, Orlová-Dětmarovice-Karviná, Dolní Lutyně-Orlová-Stonava, rovněž zde bude začínat linka MHD č.505 a budou zde zastavovat vybrané spoje linky č. 504,“ dodává mluvčí města.