"V Petrovicích malujeme kaminky i vajíčka. Některým idiotům je to však evidentně málo a k prezentaci svého výtvarného umění potřebuji větší plochy obecního mobiliáře," napsal před pár hodinami na sociální sítě starosta Petrovic u Karviné Marian Lebiedzik.

"Doporučuji zůstat u těch kamínků a vajíček, kde svými výtvory potěšíte spoustu dětí i dospělých a můžete také vyhrát i nějakou zajímavou cenu. Pro "umělce" - idioty, věřím, že připraví odměnu Policie ČR v podobě trestního stíhání. Té jsme samozřejmě celou záležitost předali," dodal poté. 

Vandalismus v Petrovicích u Karviné, březen 2021.Vandalismus v Petrovicích u Karviné, březen 2021.Zdroj: Marian Lebiedzik

Petrovice u Karviné žel nejsou jediným místem v regionu, kde k podobným "úkazům" dochází. Už podruhé se hákové kříže objevily přčd několika dny také v oblíbením odpočinkovém místě Ostravanů, v tamním Bělském lese. Také zde hledá pachatele policie. 

Petrovice u Karviné jsou jinak malá a poklidná obec, která se ale zároveň dynamicky rozvíjí. Jedním z historicky i kulturně cenných míst je i zdejší dřevěný kostelík na hřbitově. Jedná se o kouzelné a oblíbené míst, kam třeba často zajíždějí s fotografem i svatební páry z okolí, aby si zde pořídily krásnou památku. Vandalové se ale začali scházet i zde, zejména v letních měsících si pak místo pro své srazy a hrátky vybírala zřejmě i mládež z okolí.  Obec pro to před několika měsící nechala objekt nasvítit.