VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Těšíně zastávky zneužívají prostitutky

Ostravsko - Dopravní podnikvyčíslil, že za loňský rok mají vandalové na svědomí škodu na zastávkách MHD v Ostravě za asi 1,3 milionu korun. Problémy se zastávkami řeší i v jiných okresech. V Českém Těšíně zastávky zneužívají například prostitutky.

13.4.2011 1
SDÍLEJ:

Podle mluvčího dopravního podniku Miroslava Albrechta nejčastějšími škodami, které vandalové v Ostravě způsobují, je rozbíjení skleněných výplní přístřešků a zábradlí, nástřik ploch grafitti a poškozování označníků.Foto: Deník/Miroslav Kucej

TÉMA DENÍKU

„Nejčastějšími škodami, které způsobují, je rozbíjení skleněných výplní přístřešků a zábradlí, nástřik ploch grafitti a poškozování označníků,“ vyjmenoval mluvčí DPO Miroslav Albrecht. Rozbitá je v současné době například skleněná stěna na zastávce Vítkovice vysoké pece.

Toto nástupiště ve směru na Zábřeh ale nyní není v provozu kvůli stavebním pracím na sousední budově. „Před opětovným zprovozněním tohoto nástupiště, pravděpodobně 19. dubna, je naplánováno odstranění všech závad,“ informoval Albrecht.

DPO se ve městě stará o všechna tramvajová nástupiště, kterých je 210, včetně jejich vybavení. Výjimkou jsou některé přístřešky a lavičky, za které odpovídá jiný správce, protože je využívá k reklamě. Na autobusových a trolejbusových nástupištích provozuje DPO pouze sloupky s jízdním řádem. Vlastní nástupní plocha a ostatní vybavení nástupišť jsou obvykle ve správě městských obvodů.

„O tom, že je někde rozbitá lavička nebo je tam nepořádek, se často dozvíme i z dopisů obyvatel. Co nejrychleji to pak dáváme do pořádku,“ uvedl starosta Ostravy-Vítkovic Petr Dlabal.

Karvinsko: problémové budky nahradí v Českém Těšíně nové

Problémové autobusové zastávky řeší na Karvinsku města i dopravci. Například v Českém Těšíně se chystají, že některé zastávky vymění za takové, kde se nebudou moc zdržovat bezdomovci a nejrůznější pobudové, popíjet zde alkohol, obtěžovat běžné čekající na autobus a podobně.

„Místo klasické budky má na českotěšínském sídlišti Svibice i na dalších místech vzniknout prosklené budky bez bočních stěn, které posedávačům znepříjemní pobyt a od nichž si zdejší strážníci i radnice slibují, že pomohou při řešení situace, kdy je nutné neustále vykazovat povaleče jinam,“ popsala mluvčí města Dorota Havlíková.

Podobný problém řeší i v Karviné, kdy naproti obchodnímu domu Kaufland pospávají bezdomovci na lavičkách. Podobně se na jiném místě v Karviné-Dolech, na zastávce poblíž místa, odkud vyjíždějí kamiony, shromažďují prostitutky pod záminkou, že tady čekají na autobus. Přesto, že je prostituce na území města zakázána. Situaci řeší strážníci. (mn)

Novojičínsko: někde se lidé nemají kam schovat, přístřešky chybí

Stav autobusových zastávek na Novojičínsku je celkově spíše lepší než horší. Najdou se místa, kde je například uražená lavička z kovové konstrukce, nebo místa, kde stěny posloužily samozvaným malířům a někde přístřešky chybí úplně, takže se cestující nemají kam schovat.

To platí například pro autobusové zastávky v Sokolovské ulici v Novém Jičíně. Ale zastávky bez přístřešku a v katastrofálním stavu jsou spíše výjimkou. Možná horší situace než u samotných autobusových zastávek je na autobusových stanovištích či nádražích ve městech. Jakékoliv úpravy by totiž měla hradit města.

Štramberk, Příbor nebo Studénka dokonce samostatná autobusová nádraží nemají. Ve Studénce jsou ale stanoviště hned vedle nádraží Českých drah, čehož mohou cestující využít. V Příboře, kde stojí většina autobusů, na zastávkách u křižovatky u škol není ani čekárna. Přitom při výjezdu z města směrem na Kopřivnici je možné spatřit pěkný přístřešek na tamní autobusové zastávce. Autobusové nádraží nemají ani ve Štramberku, kde by na něj asi stěží hledali místo, ale zřejmě nejfrekventovanější zastávka u škol je zastřešená a čistá.

Hovoří se o přeměně
Špatná je situace v Bílovci, kde se již delší dobu hovoří o přeměně autobusového nádraží. „Nedávno jsme na radě řešili, jak v této věci pokračovat dále. V projektu jsou nějaké nedodělky, které se musí dokončit,“ uvedl místostarosta Bílovce Petr Faldík.

V Odrách rovněž cítí potřebu změny. Ta by mohla přijít se stavbou obchodního domu Lidl, jenž by měl část nádraží zabrat. „Myslím si, že to nějakým způsobem pokračuje, protože už do toho investovali poměrně dost peněz,“ sdělil starosta Oder Pavel Matůšů.

Jásat z podoby autobusového nádraží nemohou ani ve Frenštátě pod Radhoštěm, ale zastávky jsou tam zastřešené a ve slušném stavu. Solidní situace celkově je v Kopřivnici a Novém Jičíně. Tam jsou poměrně nová nádraží, která vznikla právě při stavbách marketů. (ipa)

Frýdecko–Místecko: v létě vyrazí otestovat spokojenost

Autobusové zastávky patří do vybaveností měst a obcí, zvyšují komfort cestujících hromadnou dopravou. V základním vybavení každé autobusové zastávky je lavička a tabule pro jízdní řády. A nejen o ně se v našem městě starají Frýdecko-místecké technické služby (TS).

„Tak jako každý rok, i letos v rámci jarního čištění města bude realizován úklid autobusových zastávek nejen ve městě, ale i v přilehlých obcích jako například v Zelinkovicích, Lískovici a v Řepištích. Týden před zahájením, které je plánováno na přelomu května a června, naši zaměstnanci budou muset zkontrolovat zhruba 70 zastávek. Na základě zjištěného stavu je pak začínají ručně čistit. Nekryté zastávky především vymetají a zbavují odpadků, které pak odváží multikárou, kryté navíc omývají vodou se saponátem,“ upřesnil Jaromír Kohut, ředitel TS.

Dodal, že mimo jiné pracovníci musejí provést i opravy rozbitých košů a polámaných laviček, které způsobují občané svým neukázněným chováním. „Vandalové se podepsali na mnoha zastávkách na území celého města, namátkou můžeme zmínit například na zastávkách 17. listopadu, Olešná a Lískovecká.“Stejně jako v minulých letech, i letos se TS chystají v letních měsících vyrazit do ulic, aby otestovali spokojenost občanů s městským mobiliářem a jeho čistotou. Na základě připomínek se pak zaměstnanci při úklidu na navrhované lokality zaměří. (gapa)

Opava: zastávky hromadné dopravy jsou krásné i zničené

Na jedné straně krásné a upravené, na druhé špinavé a zničené. Takto vypadají zastávky Městské hromadné dopravy v Opavě. V případě zdevastovaných a znečištěných zastávek jsou na vině především vandalové a opilci. Nemalou část tvoří také lidé, kteří jsou zkrátka lhostejní a ničení veřejného majetku jim není cizí. O čistotu zastávek MHD a laviček v nich umístěných se pak starají Technické služby Opava s.r.o. Jak redakci řekl provozně-technický náměstek Technických služeb Opava s.r.o. Martin Girášek, všechny lavičky jsou průběžně uklízeny od odpadků.

„Je velmi smutné , že se najde nemálo lidí, kteří nemají úctu k majetku, jenž není jejich a má sloužit všem občanům, či návštěvníkům našeho města. Svým chováním a znečišťováním tak bohužel znepříjemňují život ostatním,“ uvedl Girášek s tím, že v příštím týdnu zaměstnanci technických služeb umyjí po zimě lavičky na zastávkách MHD tlakovou vodou. „Přístřešky na zastávkách MHD, které zřídilo město a mají je ve své správě Technické služby s.r.o, umyjeme také příští týden,“ doplnil Girášek. (ver)

Bruntál: příjezd do města ozdobí modernizované přednádraží

Nudu a šeď bruntálského autobusového nádraží a prostor před vlakovou stanicí v Nádražní ulici v Bruntále se má stát minulostí. Město připravuje modernizaci tohoto prostoru. Projekt je přímo závislý na penězích z dotací.„Modernizace celého přednádražního prostoru, který je jednou z bran do města, patří mezi dlouhodobé priority bruntálské radnice,“ řekl mluvčí městského úřadu Jiří Ondrášek. Není sice ještě zdaleka znám termín vzniku tohoto finančně i technicky náročného projektu, ale město v jeho přípravě systematicky pokračuje.

Moderna i účelnost
Snahou města je zásadním způsobem zmodernizovat autobusové nádraží a prostor před vlakovým nádražím, kde má vzniknout nový, propojený, moderně a především účelně vybavený areál. Má být zároveň dobrou vizitkou pro návštěvníky města, cestující vlakem či autobusem nebo přijíždějící automobilem ve směru od Opavy.

Autobusové nádraží chce město vybavit technologicky vyspělým terminálem a dalším zázemím, a dále novým dopravním řešením areálu autobusového a vlakového nádraží. „S postupující přípravou realizace tohoto záměru se nám otevírají možnosti, jak konečně, po mnoha letech, změnit k lepšímu tuto část města. Nejde jen o to, aby byla atraktivnější, ale především o to, aby mohla daleko lépe sloužit občanům našeho města i jeho návštěvníkům,“ zdůraznil potřebu úprav této lokality starosta města Petr Rys.

Přípravě projektového záměru se na přelomu března a dubna věnovaly také komise rady města, komise pro výstavbu, životní prostředí a regeneraci památkové zóny a komise integrovaného plánu rozvoje města.

Čtyřletá příprava
Město zahájilo přípravy modernizace areálu v roce 2007, kdy vznikla urbanistická studie budoucího uspořádání prostoru. Letos v dubnu probíhá územní řízení. „Zdaleka není možné odhadnout, kdy bude projektový záměr uskutečněn, celý proces přípravy lze brát spíše jako dlouhodobější záležitost,“ upozornil mluvčí Ondrášek.

Tak jako na všechno, i na modernizaci jsou potřeba peníze, nejlepší jsou ty z dotací. Město by rádo alespoň část nákladů získalo z Regionálního operačního programu. Je pouze jisté, že se moderna značně prodraží. „Celkové předpokládané náklady jdou do desítek milionů korun,“ doplnil mluvčí. (kaj)


Foto: Výpravní budova železniční stanice v Bruntále

Autor: Iva Havlíčková

13.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Potravinářství - Potravinářství Pekař 13 500 Kč

Pekaři Pomocný pekař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vyučení a praxe v oboru výhodou., , Způsob kontaktu: zasílat životopisy na email.. Pracoviště: Slezské uzeniny, s.r.o. - prodejna, Jablunkovská, č.p. 1945, 737 01 Český Těšín 1. Informace: Jolana Pilchová, .

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 24 000 Kč

Elektromechanici elektrických zařízení (kromě zařízení v dopravních prostředcích) Seřizovač pružinových automatů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Seřizovač pružinových automatů, , Jedná se o samostatnou a zodpovědnou práci, kde je kladen důraz na přesnost a preciznost., , Nabízíme:, - práci na HPP ve stabilní společnosti, odpovídající mzdové ohodnocení, perspektiva dlouhodobé spolupráce, příspěvek na stravování, týden dovolené navíc, zázemí tradiční společnosti v oboru., , Požadujeme:, -min. vyučen, ideálně ve strojírenském oboru , -praxe na CNC automatech/programovatelných robotech min. 1 rok, -Schopnost seřídit stroj, naprogramovat a provádět korekce programů, -orientace ve výkresové dokumentaci, -znalost způsobů měření, -dobrá práce s PC, -spolehlivost, -samostatnost, -ochota učit se novým věcem, -povědomí o normách systému managementu kvality ISO 9001:2008, popř. ISOTS 16949, - Výhodou, ale ne podmínkou je znalost cizího jazyka, jeřábnický a vazačský průkaz, řízení VZV, , Náplň práce:, -obsluha CNC strojů, kontrola vyrobených kusů, zodpovědnost za kvalitu vyrobených kusů, komunikace s mistrem, plnění a dodržování norem a provozních instrukcí., , , , Kontaktní údaje:, , Tel.: + 420 596 090 253, e-mail: personal@zdb.cz. Pracoviště: Ždb drátovna a.s. -sídlo, Jeremenkova, č.p. 66, 735 51 Bohumín 5. Informace: Martin Doležal, +420 596 090 253.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 80 Kč

Uklízeči ve stravovacích zařízeních, potravinářských a farmaceutických výrobních prostorech Úklidoví pracovníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vhodné i pro osoby s maximálně 2. stupněm invalidity., Úklidové práce v čistém prostředí. , Odpolední směna od 12:30 hod., , Způsob kontaktu: telefonicky (Po-Pá; 9:00-15:00) nebo zasílat životopisy na email.. Pracoviště: Maanba plus s.r.o. - mölnlycke health care procedurepak s.r.o. - průmyslový zóna dukla, Šachetní, č.p. 439, 735 64 Havířov 4. Informace: Jurkovská, +420 605 917 591.

Obchod - Obchod Nákupčí 21 000 Kč

Nákupčí Asistent/ka nákupu. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, Primárně plánuje a objednává dodávky materiálu a surovin, Dbá na optimalizaci cen, dodávek a podmínek, Zajišťuje možné dodavatele, a provádí analýzu a výběr dodavatelů, Komunikuje s dodavateli, , Požadujeme: , SŠ / VŠ, Praxe na obdobné pozici výhodou, Organizační, vyjednávací a komunikační schopnosti, , Nabízíme: , Smlouvu v mezinárodní společnosti na dobu určitou 1 rok, s možností prodloužení , Navíc dovolená za odpracované roky , Stravenky plně hrazené zaměstnavatelem , Příspěvek na dopravu , Příspěvek na dovolenou , Měsíční bonusy (docházkový bonus) , Roční bonus (13 plat) dle výkonu společnosti , , V případě zájmu zašlete svůj strukturovaný životopis v českém i anglickém jazyce na e-mailovou adresu info@gscaltex-czech.com. Do předmětu e-mailu prosím uveďte název pozice.. Pracoviště: Gs caltex czech, s.r.o. - sídlo, Bohumínská, č.p. 455, 733 01 Karviná 1. Informace: Táňa Možutíková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Snímek z místa nehody.

Auto skončilo na opravené cestě převácené na střeše

Krajské středisko volného času Juventus v Karviné zřejmě změní zřizovatele. Bude jím zřejmě město.
4

Co bude s Juventusem? Kraj se chce střediska zbavit, nabízí jej městu

V zájmu bezpečnosti rozdělili v Bohumíně výběh pro psy

Větší bezpečnost a méně konfliktů mezi velkými a malými plemeny psů, to byl hlavní požadavek pejskařů v Bohumíně, kteří využívají oplocený areál pro venčení svých mazlíčků v Rafinerském lesíku v centru. To je splněno. 

Policisté pátrají po muži z Bohumína, který se nevrátil ze služební cesty

/FOTOGRAFIE UVNITŘ/ Karvinští policisté žádají o pomoc při pátraní po pohřešovaném muži z Bohumína, který se nevrátil ze služební cesty.

Fanoušky TV Šlágr neskolilo ani obrovské vedro

FOTOGALERIE/ Fanoušci TV Šlágr jsou sice většinou staršího věku, rozhodně ale nejde o žádné padavky. Ačkoli bylo takřka nesnesitelné vedro, přicházeli mnozí z nich na českotěšínské náměstí ČSA už hodinu dopředu, aby si obsadili co nejlepší místa pro natáčení dalšího z pořadů Československá zlatá desítka.

Žižkova ulice projde velkou rekonstrukcí

Na uzavírku velké části Žižkovy ulice v Karviné-Hranicích se musí od 20. srpna připravit šoféři z města i okolí. Ulice, která patří k hlavním dopravním tepnám města, bude od odbočky k poliklinice po odbočku k lázním uzavřena. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT