Jednání začíná ve 13 hodin a je po celou dobu přístupné veřejnosti. Lidé mohou diskutovat buď přímo k projednávaným bodům, nebo v diskusi, která začne v 15 hodin.

V programu je například projednání zakázky na výměnu oken v městských domech, prodeje pozemků nebo návrh na další výjimku pro polskou školu, která má dlouhodobě málo žáků. Zastupitelé by měli odsouhlasit i převod pozemků pro výstavbu nové železniční zastávky Havířov-Střed pod mostem v Dělnické ulici.

Nejočekávanějším bodem by však měla být změna zástupců ve vedení města. S ohledem na vnitrostranické události v havířovském hnutí ANO, ze kterého odešli tři zastupitelé, bude navržena výměna členů městské rady ANO za členy ČSSD. S tím souvisí i výměna na postu hospodářského náměstka primátora, který zastává Ivan Bureš. Protože nová koalice bude jen dvoubarevná, z rady a postu sociálního náměstka bude odvolán i Daniel Vachtarčík z Hnutí pro Havířov.

Na zastupitele a všechny ostatní účastníky zasedání čeká novinka v podobě bezpečnostní kontroly před vstupem do jednacího sálu. Každý bude muset projít rámem pro detekci kovů. Pracovníci bezpečnostní agentury budou mít za úkol nevpustit nikoho, kdo by u sebe mohl mít střelnou zbraň, případně jinou zbraň. (bb)