Slavnostní atmosféra prvního jednání havířovského zastupitelstva v zrekonstruovaném Kulturním domě Radost se vůbec nedostavila. Naopak se spíš stává zaslouženě terčem kritiky.

Jak se ukázalo, prostory víceúčelového sálu nejsou vůbec dostačující. S těmi, které jsou k dispozici ve Společenském domě, se nedají vůbec srovnat. „Budu navrhovat, abychom jednali příště opět ve Společenském domě. Prostě všechna pracovní zasedání je určitě lepší přemístit zpět a v Radosti jednat jen občasně při slavnostnějších příležitostech,“ řekl Eduard Pawera (KSČM).

Stísněné prostory, nestabilní technika a hlavně zpoždění většiny zastupitelů při interpelacích. To jsou hlavní problémy včerejšího dne. Když zastupitelé zvládli bez přerušení projednat celý osmapadesátibodový program, odebrali se o patro níž do kavárny Palette na oběd. Kvůli pomalé obsluze s výjimkou několika jedinců nestihli plánovaný začátek ve 13 hodin. Lidé na jejich příchod museli čekat, protože tomuto bodu musela být přítomna nadpoloviční většina.

„Já jsem oběd raději zrušil, abych zde byl včas. Viděl jsem, že jinak bych neměl nárok to stihnout,“ vysvětlil svůj postoj Miroslav Polák (ČSSD).
Kvůli tomu mohli své problémy Havířované přednést až s patnáctiminutovým zpožděním. „Doufám, že mě nepřerušíte kvůli časovému limitu jako minule, když já na vás musel čekat čtvrt hodiny,“ řekl hned první interpelující.

Na jednání havířovského zastupitelstva se nejvíce diskutovalo o pronájmu budovy vysoké škole a koupi pozemků v Šumbarku.