Vedení České počty kývlo na požadavky radnic a rušit nakonec bude některé jiné, než původně plánované pobočky. A to v i Moravskoslezském kraji.

Změna je v Českém Těšíně, kde zůstane zachována pobočka na sídlišti Svibice, v ulici Kysucká a rušit se bude pobočka pošty v ulici Ostravská v městské části Mosty. Tuto změnu požadovala při jednáním se zástupci České pošty českotěšínská radnice.

Voda, spotřeba, ilustrační foto.
Heimstaden posílá na Karvinsku vyúčtování. Část nájemníků děsí nedoplatky

Starosta města Karel Kula je rád, že zástupci pošty změnili názor a přistoupili na návrh města zrušit jinou, méně využívanou pobočku. "Je logické, že se město snaží zachovat poštu, kde je více lidí a s touto službou spojených úkonů. Jednání bylo klidné a věcné. Zachovat pobočku na Svibici se zřejmě podařilo i díky tomu, že majtel objektu, kde tam pošta sídlí snížil státnímu podniku nájem. Chtěl bych tímto majitelce objektu, paní Dudysové, poděkovat," řekl Karel Kula.

Vlci se stávají pevnou součástí naší přírody.
VIDEO: Vlk na Hlučínsku. Žena o víkendu zveřejnila záběry na internetu

Změna bude také v Třinci, kde bude zrušena pošta Třinec 5 (v Oldřichovicích) místo původně zamýšlené pošty Třinec 8 (Frýdecká ulice). K jedné změně dojde i v Ostravě a hned dvě jsou v Opavě, kde zaniknou dvě poštovní pobočky, ale jiné dvě zůstanou.

Mluvčí České pošty Matyáš Vitík v této souvislosti řekl České televizi, že se seznam rušených poboček ještě částečně změní, státní podnik s tím počítal a je ochoten vyhovět některým požadavkům radnic. Nemíní však snížit celkový počet zavíraných poboček.