Nehoda se stala letos 3. srpna na přírodním okruhu Havířovského zlatého Kahance, v závěrečném nejprestižnějším závodě Grand Final nejrychlejší strojů do a nad 600 ccm. Hanák nezvládl svůj silný stroj na mokré silnici v úseku na hranici Bludovic a Životic. V plné rychlosti vyjel ze silnice a narazil do plotu. Po prvotním stabilizování lékařem sloužícím přímo na okruhu ho z místa do Fakultní nemocnice v Ostravě odvezl vrtulník záchranné služby.

Vyhlídky nebyly příliš dobré. Mladíkovi šlo o život. „Z počátku se zdálo, že jde o úraz, který je neslučitelný se životem. Pacient byl těžce poraněn na hlavě a hrudníku. Vedle jiných břišních poranění měl závažně devastovány plíce a zlomené dva hrudní obratle," přednosta kliniky anestézie, resuscitace a intenzivní medicíny Pavel Ševčík.

Hanák byl ve skutečném ohrožení života a nepříznivá prognóza trvala několik dnů. Mnoho jeho životních funkcí zastávaly přístroje. „Na jeden den jsme mu odpojili také plíce," dodal přednosta Ševčík.

Vedle týmu z kliniky anestézie, resuscitace a intenzivní medicíny se o pacienta starali také lékaři z neurochirurgie, kardiochirurgie, traumatologie a chirurgie.

Ostravským lékařům se podařil téměř zázrak. „Pacient se ze skutečně kritického stavu postupně zotavil natolik, že mohl být ve čtvrtek propuštěn z nemocnice domů, kde dále pokračuje v rehabilitacích," potvrdil mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

„Chtěl bych poděkovat všem doktorům a personálu nemocnice, že mě dali dohromady. Věřím, že na jaře už budu zase závodit," řekl Hanák TV Polar.

Léčba mladého závodníka byla vyčíslena na zhruba 3 miliony korun. Uhradit by je měla pojišťovna, u které je sportovec pojištěn.