A hned se vytasili s novým know-how od základu změnili způsob vedení své kampaně. To v úterý v Karviné potvrdil i současný ministr zahraničí a lídr sociálně-demokratické kandidátky v Moravskoslezském kraji Lubomír Zaorálek.

Už žádná náměstí s velkými pódii nebo saka a naškrobené úsměvy, ale raději volnější oblečení, tričko, tenisky a přímo mezi lidi. „Měníme styl kampaně, lidé už nechodí za námi, ale my za nimi,“ řekl novinářům na zahradě domova seniorů v Karviné, kde se jako host zúčastnil mezinárodních sportovních her seniorů.

A tak všichni přítomní, ale i náhodní kolemjdoucí mohli vidět českého ministra zahraničí, jak se zahradnickými kolečky, na jejichž korbě vezl plyšového medvídka, uhání od kuželu ke kuželu a nechá si měřit čas.

Další ze zúčastněných politiků hrál s důchodci hru Člověče, nezlob se. Karvinský primátor Tomáš Hanzel i ministr zahraničí také předvedli, jak jim jde odpalování golfového míčku. Co na tom, že jde o sport, který sociální demokraté, včetně Zaorálka, označují jako kapitalistický?

„Vidíte, já vám říkal, že golf není náš sport. Měli jste vybrat raději fotbal, tomu se sociální demokraté věnují víc,“ bavil Zaorálek seniory, když komentoval své nedobré údery a nízký počet dosažených bodů. To karvinskému primátorovi šly odpaly lépe.

Úterní televizní záběry ze začátku kampaně sociálních demokratů jejich politické soupeře pobavily.

„Neobjevili nic nového. Takovou kampaň vede KSČM už roky,“ prohlásil orlovský zastupitel za KSČM Petr Koláček.

„Dlouhodobě se v této zemi vykrádá politický program i způsob práce s voliči, jaký vede KSČM,“ tvrdí bývalý havířovský primátor Daniel Pawlas.

Podle něj komunisté ze sebe nemusejí dělat šašky před volbami jako někteří jiní politici, protože se s voliči setkávají permanentně během celého volebního období.

„Navíc, volič má rozum a ví, co který politik dělá nebo nedělá. A podle toho se rozhoduje u voleb,“ míní Pawlas.

Hnutí ANO oficiálně zahájí svou kampaň do parlamentních voleb tento víkend. Celorepublikově.

„Každopádně i my sázíme na kontaktní způsob kampaně, chceme chodit mezi lidi,“ tvrdí oblastní šéf hnutí ANO na Karvinsku Lukáš Oprchalský.

Soutěž týmů policejních speciálních pořádkových jednotek na Těrlické přehradě.
Soutěž týmů policejních speciálních pořádkových jednotek na Těrlické přehradě