Jak to asi ponesou hosté? Nepovede to v konečném důsledku ke krachu hospod a restaurací, které stojí a padají právě na pivu? Tyto otázky nyní rezonují hospodami na Karvinsku.

„Je to katastrofální a likvidační rozhodnutí,“ říká na téma zvýšení DPH na čepované pivo majitel Restaurace a baru Blesk v Havířově-Šumbarku Radomír Dian. „Víte o jiné možnosti, než zdražit pivo, pokud chceme přežít? Jsem si jistý, že pro některé hospody toto bude mít fatální následky,“ říká Dian.

Frýdeckomísteckými hospodami hýbe plán vlády na zvýšení daně na čepované pivo, 12. 5. 2023.
Máme snad přejít na víno? Takto to vidí pivaři ve Frýdecko-Místeckých hospodách

Mezi podnikateli v pohostinství se ale najdou i optimisté, nebo možná ještě lépe řečeno - realisté. „Už se mluví o tom, že zdražení bude o tři až šest korun. Řekněme, že o tu vyšší částku to bude v Praze či na frekventovaných turistických místech. Tady u nás na Ostravsku třeba o tři koruny. Budeme se snažit zvýšit cenu tak, aby byla pro lidi přijatelná,“ říká René Gruszewski, majitel pivnice Centrum v Orlové-Lutyni.

Je mu prý jasné, že zákazníkům se to nebude líbit. „Nebudou šťastní a budou remcat, tak jako remcali, když se zdražovalo kvůli energetické krizi. Ale pak pochopili, že to jinak nejde a přijali to. Odhaduju, že to potrvá tak měsíc a pak to lidé stejně přijmou jako fakt. Možná si nedají plzeň, která po zdražení bude šplhat k šedesáti korunám, ale dají si radegast,“ uvažuje Gruszewski.

Karviná, smažení vepřového řízku. 18.4. 2023
Smažit řízek jen na 180 stupňů? Nesmysl, shodují se hospodští na Karvinsku

V důsledku zdražení ale počítá i on s úbytkem hostů a také s tím, že někteří lidé začnou více kupovat pivo lahvové a místo v hospodě jej budou pít doma u televize. Přesně takový plán mají dva muži, kteří v pátek dopoledne právě před pivnicí Centrum debatovali na aktuální pivní téma.

Lahváče místo točeného?

Stejně jako René Gruszewski, který mluví o tom, že se zvýšení DPH na čepované pivo ještě více rozevřou nůžky mezi točeným a lahvovým pivem, což bude mít za následek úbytek lidí v pivnicích, vidí vývoj i Radomír Dian z Havířova. „Ono je to tak, že čím dál více lidé pije levnější lahváče namísto točeného piva už dnes,“ upozorňuje Dian.

Karvinské pivo.
Karviná bude opět vařit vlastní pivo

Jana Šrubařová, provozovatelka dvou karvinských a jedné pivnice v Orlové, je si situací smířená. „Zdražuju vždy, když zdražují pivovary. Upřímně? Stejně s tím nic nenaděláme, já se vždy přizpůsobím,“ řekla Deníku Šrubařová.

Ilustrační foto
Kde jste, štamgasti? Tečka definitivně končí, hospody doufají v silnější víkend

Stejně jako na samotné restaurace, dopadne zvýšení DPH i na pivovary. „Doba je zlá a toto je další krok vedoucí možná až k záhubě. Co vypukl covid, tak je situace horší a horší, vždy se něco přidá - jednou covid, pak energetická krize, válka a teď zvýšení DPH,“ postěžoval si provozní karvinské restaurace Ovečka Jakub Kostura. Jedenáctka tamního piva značky Larische se dnes v restauraci prodává za 39 korun.

Podle provozního z Ovečky hosté v restauraci nemají problém dát za pivo šedesát korun. Ale je prý stále těžší vejít se do této částky s náklady a zachovat si přiměřenou marži. „Zdražující suroviny, energie, musíte platit nájem a zaměstnance, kterých se koneckonců poslední roky vůbec nedostává,“ říká Kostura. Problém je podle něj hlavně v zimním období, kdy lidé do hospody chodí čím dál méně.

Mnoha hostinským v době koronaviru pomohli štamgasti.
Většina hospodských boj o přežití zvládla. Jak u nich probíhaly drsné měsíce?

Majitel karvinské restaurace Chachar Lukáš Rychlý je prý sám zvědavý, jak se situace po zvýšení DPH vyvine a co způsobí. „Zdražení bezesporu určitě. My jediní ve městě máme tankovou plzeň, ale na pivu nejsme úplně závislí, drží nás jídlo v restauraci a rozvoz,“ říká Rychlý, jenž po zvýšení ceny piva, které dnes prodává za 49 korun, počítá s odlivem zákazníků.

„Krachy přijdou. A náš úkol je nebýt mezi těmi, kdo zkrachujou. Paradoxně, když někdo zkrachuje, jeho zákazníci přejdou k tomu, kdo přežije, takže to může mít v konečném důsledku i takovýto pozitivní efekt,“ dodává Lukáš Rychlý.