„V pondělí jsme připravovali zeleninové a ovocné saláty a v úterý ochutnávali pomazánky, odpovídající zdravé výživě. Na středu jsme připravili podzimní sportovní olympiádu s účastí dětí prvních tříd Základní školy U Kapličky, ve čtvrtek budeme společně s dětmi péct jablečné záviny, zaměříme se na jednotlivé druhy ovoce a na zahradě zasadíme strom. V pátek nás navštíví studenti, kteří nám připraví a nabídnou zeleninové saláty,“ popisuje ředitelka Mateřské školy Okružní Marie Bardoňová.

Zdravému životnímu stylu se ovšem věnuje i orlovský dorost. V pátek proběhne na místní Obchodní akademii Den akademického zdraví. Ten se má zaměřit především na studenty ekonomiky, kteří podle poznatků mnohdy vedou nepříliš zdravý způsob života, který tráví z velké části v sedě u počítačů. Studenti tak budou sportovat. Zdravá škola Školní v Orlové-Lutyni připravila projekt pod názvem Voda, co nás drží nad vodou.

„Děti v průběhu celého týdne objevují záhadné vlastnosti vody, její význam pro člověka a veškerý život. Poznávají prameny slaných minerálních vod, léčivé prameny, prozkoumají ekosystém ve svém okolí. Dozví se o nezbytnosti pitného režimu, jak se chovat při mimořádných událostech, jakými jsou povodně a podobně,“ popisuje Halina Zadubanová ze Zdravého města Orlová.