Naopak máte-li vzdělání v oborech horník, pracovník ostrahy, kvalifikovaný dělník, prodejce po telefonu, elektrikář, zdravotní sestra nebo truhlář, vaše šance na zaměstnání se zvyšují. Právě po těchto profesích je v posledním roce největší poptávka.

Na jedno volné pracovní místo (VPM) připadlo 48,4 uchazeče. Jak ale stojí v dubnových statistikách úřadu práce, meziročně se zlepšila uplatnitelnost uchazečů. Suma sumarum bylo v dubnu na Karvinsku k dispozici 473 volných pracovních míst, což je o téměř padesát více než před rokem. Nově nahlásili zaměstnavatelé letos v dubnu 290 volných pracovních míst.

Z evidence bylo vyřazeno 1798 uchazečů, ovšem nově se jich 1435 zaevidovalo, což je o 56 víc než loni v dubnu.

„Díky příznivým klimatickým podmínkám tak jako každé léto mírně vzrostla poptávka zaměstnavatelů po pracovní síle. Týká se to především profesí zaměřených na stavební výrobu," stojí v nejčerstvějších statistikách karvinského úřadu práce. Podobně příznivý vývoj se očekává i v tomto měsíci.

Míra nezaměstnanosti mezi lidmi ve věku 15 64 let v dubnu vyšplhala na 12,65 procenta, což je o necelé procento víc než loni v dubnu. Nejhorší situace je tradičně v mikroregionu Karvinsko (Karviná, Petrovice, Stonava, Dětmarovice 14,39 procenta) a Orlovsko (Orlová, Petřvald, Doubrava 12,59 procenta). Pomalu se jim přibližuje havířovská oblast (Havířov, Horní Suchá, Horní Bludovice, Těrlicko a Albrechtice 12,31 procenta).

Naopak nejnižší podíl nezaměstnaných mají na Bohumínsku (Bohumín, Dolní Lutyně, Rychvald 9,98 procenta) a na Českotěšínsku (Český Těšín, Chotěbuz 10,06 procenta).