Pochoutky nejen cukrové, ale také perníkové nebo kávové a další. K tomu spousta ručně dělaných výrobků nebo adventních věnců, které patří k předvánoční atmosféře. V Petrovicích u Karviné takto v sobotu počtvrté probíhala tradiční Výstava vánočního cukroví, kterou organizoval Český svaz žen. Akce se konala v novém Kulturním centru.

„Letos je výstava čtvrtým rokem a připojili jsme k ní ještě výstavu a prodej rukodělných výrobků nejen žen z Petrovic, ale také z polských Kačic. Například s námi pravidelně vystavuje paní Kamila Gabryszová nebo paní Kristýna Rygielová. Jsou to ženy, které nám fandí a vždy mají připraveno něco na prodej,“ sděluje paní Jarmila Tyrlíková, předsedkyně Českého svazu žen z Petrovic.

„S Českým svazem žen jsme v loňském roce oslavili padesát let od založení, název symbolicky zůstal, ačkoli došlo k různým změnám. Zabýváme se především ručními pracemi, ale protože máme mezi sebou mladší členky, které už tyto aktivity příliš nezajímají, tak máme mezi sebou nově vzniklé taneční kroužky nebo cvičení,“ popisuje paní Jarmila Tyrlíková činnost Českého svazu žen z Petrovic a dodává, že k nim nedochází pouze ženy místní, ale také z vedlejší Karviné.

Před Krajským úřadem v Ostravě demonstrují ve čtvrtek dopoledne Orlované. Zastupitelé mají schvalovat restrukturalizaci nemocnic a personálu té orlovské,ani lidem se to nelíbí.
Změny v orlovském špitálu? Čeká se na jaro. Co bude do té doby?

Právě ženy místní i ze sousedního Polska v rámci kulturního programu na akci vystoupily s tanečními i pěveckými čísly a s malým sborem se přidaly také děti ze ZŠ Petrovice. Návštěvníci si mohli vychutnat zákusky všeho druhu a případně zakoupit pěkný keramický výrobek. Pro letošní výstavu cukroví peklo přesně dvacet žen a získaly se také dvě sponzorky, které věnovaly ořechy.

„Výstava není soutěžní, pouze vystavujeme, co jsme napekly, což je letos 35 kg a 40 druhů cukroví. Napekly jsme také pro obec pro příležitost večírků, nicméně je to vždy trochu o nervy. Dva dny před výstavou obvykle nespím, protože nikdy do poslední chvíle nevím, zda se vše stihne. Holky ale vše splnily a chci jim za to takto moc poděkovat,“ dodává Jarmila Tyrlíková a zároveň sděluje, že práce kolem výstavy je natolik náročná, že příští rok ji možná ženy vymění spíše za nějakou mikulášskou zábavu.

Házenkáři Karviné (v zeleném) si poradili s dosud bezbodovou Litovlí.
Házenkáři Baníku přezimují v čele
Zasedání havířovských zastupitelů.
Havířovští zastupitelé by měli schválit dvoumiliardový rozpočet