„Žádost pana Apatockého jsme již vyřešili, plynový ohřívač jsme vyměnili," odpověděla koncem minulého týdne mluvčí RPG Kateřina Pechowicz.

„Jenže se pak ukázalo, že máme navíc vadný komín. Takže nám ho opravují a teplou vodu nemáme stále," řekl na začátku týdně Ludovít Apatocký telefonicky naší redakci.

Jeho problém trvá od zmíněného září. Plynový ohřívač přestal fungovat, revizní technik označil přístroj jako vadný a nařídil jeho výměnu.

ŽIJEME PŘECE VE 21. STOLETÍ

„Já se ale s naší bytovou správou pořád nemůžu domluvit, ohřívač mi pořád nikdo nevyměnil a jsem už doslova zoufalý. Žijeme ve 21. století, ale když se chci já nebo manželka vykoupat, musíme si nahřívat teplou vodu v hrnci," popisoval Ludovít Apatocký minulý týden zoufalou situaci. Dodal, že patří k bezproblémovým nájemníkům, nikdy neměl ani dluhy na nájmu.

Ve vchodě 1202/1 v Lipové ulici, kde žije, mají navíc další problém. Zničené sklepy. „Platíme je v nájmu, ale nemůžeme je využívat. Jsou zdevastované, jsou tam vykopané dveře, dokonce i od místnosti, kde jsou rozvody plynu," popisoval zoufalý nájemník stav dalších částí vchodu.

SKLEPY ROVNĚŽ V ŘEŠENÍ

Co na to říká RPG? Také sklepy se začínají řešit. „Sklepní prostory byly v tomto domě již v minulosti příčinou stížností, což souviselo s problematickým nájemníkem, který již v domě nebydlí," řekla mluvčí RPG.

„Ano, volali mi z ostravského sídla RPG a sklepy mají řešit tento týden. Snad se opravdu dočkáme," dodal stěžující si nájemník.

„Rádi bychom vyzvali všechny nájemníky, aby se nás nebáli upozornit na to, pokud někdo z jejich sousedů nedodržuje domovní řád. Jen tak dokážeme podobným nepříjemnostem předcházet," zní k zdevastovaným sklepům i dalším případným problémům stanovisko RPG.