VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zima plná zábavy a pohybu pěkně uvnitř

Bude zima, bude mráz, kam se sportovče, kam schováš?

1.12.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Bedřich Klima

Ve známé dětské písni se ptáček v zimě schovává do dubu. Města na Karvinsku ale myslí na všechny, kdo rádi zdravý pohyb všeho druhu. Jak to vypadá s nabídkou krytých sportovišť nyní a co nového se ještě chystá? Deník zjišťoval za vás.

Krytý bazén i plavecká učebna, tenisová hala s možností hrát tenis, badminton, squash, stolní tenis, posilovna, pronájem sauny i Sport studia třeba pro cvičení jógy či pilates, dvě ledové plochy na zimním stadionu. Takové jsou aktivity „pod střechou“, které pro Karviňáky a okolí nabízí městská společnosti STaRS.

„Máme jednu specialitu. Tenis, badminton, squash či stolní tenis to vše u nás mohou lidé hrát 24 hodin denně,“ upozorňuje zdejší ředitel Petr Dyskiewicz. „Veřejnost u všech našich zařízení také pohodlně zaparkuje,“ dodává ředitel.

Pro možnosti sálové kopané jsou pak částečně k pronájmu prostory házenkářské haly a veřejnosti přístupná jsou také sportoviště u ZŠ Dělnická.

SPORTOVNÍ NOVINKY

„V příštím roce chceme v Karviné nastartovat rekonstrukci krytého bazénu a k užívání danému spolku jsme již předali i novou halu pro adrenalinové sporty v Novém městě. Její provoz by měl být zahájen v prvním pololetí roku 2018,“ doplňuje náměstek karvinského primátora Jan Wolf.

Futsal, florbal, gymnastika, basketbal, volejbal, házená, badminton, jóga, cvičení, stolní tenis. Takový je základní výčet sportů, které veřejnosti nabízí na několika městských sportovištích Havířov.

„Dále je to lezecká stěna, bowling, bruslení na zimním stadionu, na vybraných venkovních hřištích se podle počasí vyrábí ledové plochy pro hokej a bruslení a na Nábřeží u řeky Lučiny je při dostatku sněhu v provozu lyžařský vlek,“ říká o aktivitách, o které se stará městská společnost Správa sportovních a rekreačních zařízení Havířov mluvčí magistrátu Jana Dybová.

„V současné době probíhá rekonstrukce dětského bazénu Delfínek, kde se koná výuka plavání kojenců a batolat a rekondiční plavání žen. Delfínek bude otevřen od února 2018. V nejbližších letech pak plánujeme také vybudování druhé ledové plochy u Víceúčelové haly,“ dodává mluvčí.

SAUNOVÝ RITUÁL

Bohumín prostřednictvím městské společnosti Bospor sází v zimě například na saunový svět. Každý den v podvečerních hodinách probíhá saunový rituál s vyškolenými saunaři.

„Lidé se nejprve dozví zajímavosti o samotné proceduře a o tom, jak má správné saunování vypadat. Pak už se mohou těšit na různé typy ceremoniálů,“ říká mluvčí bohumínské radnice Jana Končítková.

Vysokou návštěvnost má v zimních měsících i bohumínské aquacentrum, které kromě jiného nabízí vyhřívaný venkovní bazén, do nějž lze proplavat z vnitřních prostorů. „Koupaní venku ve dnech, kdy kolem leží sníh, je nezapomenutelným zážitkem,“ dodává Končítková.

Nabídku zimních indoorových aktivit doplňuje zimní stadion. Amatérští fotbalisté, nohejbalisté nebo také volejbalisté najdou „to své“ v bohumínské sportovní hale. Ta nabízí také tenisový kurt, hřiště na badminton a prostor, který slouží vyznavačům zumby, aerobiku, jógy či jiných podobných aktivit.

ZA RELAXEM DO ORLOVÉ

Krytý bazén, možnost saunování, ledová plocha, tenisová hala, squash centrum, víceúčelová sportovní hala Gymnázia a obchodní akademie s horolezeckou stěnou, sálem pro míčové hry, posilovnou i možností hraní badmintonu. Takové základní možnosti uvádí Orlová. V rámci krytého bazénu navíc vzniká nové relaxační wellness centrum, které buduje provozovatel bazénu městská společnost Služby města Orlové a město.

„V současné době je zpracována architektonická studie a projekt, samotná stavba má být dokončena v prvním pololetí příštího roku,“ říká mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Autor: Richard Kutěj

1.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Horníci 21 000 Kč

Horníci v uhelných dolech (převážně ruční) horník-rubač. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Způsob kontaktu: , POZN: otevírací doba od 16.-27.7. pouze ÚTERKY a PÁTKY; mimo se lze spojit telefonicky, , Poradenské centrum OKD, tř. Osvobození 1721/9, Karviná , PO, ST 8:00 - 16:00 hod.; ÚT, ČT 8:00 - 14:00 hod.; PÁ zavřeno, odkaz na internetovou stránku pro tuto pozici, https://www.pracevokd.cz/cs/volne-pozice/hornik-rubac, , , , Náplň práce:, - provádění hornických prací v těžbě uhlí v porubu, - ovládání mechanizované hydraulické výztuže, stavění stojek, - ovládaní dobývacího kombajnu, nebo pluhu, - plenění obloukové výztuže za porubem, - vrtání, kladení umělého stropu a lepení nadloží, - spolupráce při ostatních pracích v porubu , , V případě zájmu o práci v OKD si připravte: , -životopis, -občanský průkaz, -doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání, -zápočtový list z posledního zaměstnání, , Pokud jste již v minulosti pracovali v podzemí hlubinného dolu, připravte si dále tyto doklady:, -doklad o dosažené kvalifikaci v dole, -doklad o výši NPE, -doklad o poslední fárané směně, , Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, pracoviště lokalit závodů Karviná, ČSM, Darkov, , Výhody:, - náborový příspěvek až 60.000,- Kč, - zajímavý výdělek po jednom roce až 41.000,- Kč, po druhém roce až 46.000,- Kč , (za podmínky splnění 5. kvalifikační třídy - činnost rubání a přípravy), - přídavek na dovolenou a Vánoce, - 6 týdnů dovolené, , - penzijní připojištění, - příspěvek na dětské rekreace, - svačiny a pitný režim na pracovišti zdarma, - příspěvek na stravování. Pracoviště: Okd, a.s. důlní závod 2, 735 34 Stonava. Informace: Markéta Klopcová, +420 725 756 830.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 22 361 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené Sociální pracovníci. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22361 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: Sociální práce s dospělými lidmi se zdravotním postižením , (jedná se o uživatele s mentálním postižením a závažným duševním onemocněním). , Sociální pracovník vede jednání se zájemci o službu sociální rehabilitace. Komplexně analyzuje životní situaci zájemce/uživatele. Zaměřuje se na životní příběh zájemce/uživatele, klíčové nerovnováhy v jeho životní situaci a mapování potřebné podpory. Motivuje zájemce/uživatele k samostatnému rozhodování. Zastupuje zájmy uživatelů a hájí jejich práva. Poskytuje metodickou podporu klíčovým pracovníkům. , Podílí se na aktualizaci a tvorbě vnitřních pravidel služby a dalších relevantních dokumentů., , Můžeme Vám nabídnout:, · zázemí stabilní organizace s dlouholetou tradicí;, · nestereotypní, kreativní, samostatnou a smysluplnou práci; , · práci v terénu a administrativní práci, · práci na plný úvazek 37,5h/týdně;, · pracovní dobu od 7 do 15hodin, · základní měsíční mzdu: 22 361,- , + zvláštní příplatek: 600,-, + osobní ohodnocení: 100 až 4 690,- , (po zkušební době);, · další vzdělávání a profesní rozvoj;, · předpokládaný nástup: 15. 8. 2018, Kancelář zaměstnance se nachází v Českém Těšíně, jednou týdně dojíždí do kanceláře střediska v Třinci , Jaká je naše představa o Vás? , · trestní bezúhonnost;, · zdravotní způsobilost - zdravotní stav bez omezení, dobrá fyzická kondice;, · odborná způsobilost k výkonu povolání sociálního pracovníka dle §110 ZSS;, · schopnost samostatné práce (nejen v kanceláři, ale také v terénu); , · zodpovědný přístup k práci, schopnost týmové spolupráce, otevřenost novým myšlenkám a zkušenostem;, · výborné komunikační dovednosti, organizační schopnosti., , V případě zájmu zasílejte životopis a motivační dopis na e-mailovou adresu: v.nyberova@slezskadiakonie.cz, nejpozději do: 19. 7. 2018 do 12h. Do předmětu e-mailu napište VŘ, RÚT Český Těšín, Třinec. , , Na základě posouzení zaslaných dokumentů budou úspěšní uchazeči pozvání k výběrovému řízení na konkrétní hodinu, o které budou informování e-mailem nebo telefonicky, Výběrové řízení proběhne na Ústředí Slezské diakonie v Českém Těšíně. , 1. kolo výběrového řízení proběhne 20. 7. 2018. Pracoviště: Slezská diakonie - rút č. těšín, Třanovského, č.p. 1758, 737 01 Český Těšín 1. Informace: Veronika Nyberová, +420 731 120 262.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitelé na 2. stupni základních škol - matematika a fyzika. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vysokoškolské magisterské studium pro učitele 2. stupně., Aprobace matematika a fyzika, Způsob kontaktu: s žádostí zašlete životopis a kopii o vzdělání. Na základě zaslaných dokladů na uvedený e-mail Vás pozveme k výběrovému řízení. Pracoviště: Základní škola havířov-šumbark školní 1/814 okres karviná, příspěvková organizace, Školní, č.p. 814, 736 01 Havířov 1. Informace: Dagmar Votrubcová, +420 596 884 808.

Služby - Služby Ostatní pomocní a nekvalifikovaní 15 000 Kč

Ostatní pomocní a nekvalifikovaní pracovníci ve službách jinde neuvedení Pomocní dělníci do pekárny. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Hledáme pomocné dělníky do pekárny na provoz v Havířově Bludovicích. Ranní, noční směny., , Způsob kontaktu: předem telefonicky (8:30-14:00) domluvit schůzku nebo emailem.. Pracoviště: Erpeko, a.s. - sídlo, Těšínská, č.p. 991, 736 01 Havířov 1. Informace: Renata Mikulová, +420 737 210 815;.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Orlovská nemocnice.

Problémy nemocnice i náměstí

Ilustrační foto.
24

V Beskydech silně prší, meteorologové vydali varování

S ODISkou můžete jet i RegioJetem

Cestující s dlouhodobými časovými jízdenkami ODIS mohou nově při cestách mezi Návsím a Ostravou využít také tři ranní spoje RegioJet.

Pro středoškoláky mladší 18 let je nabídka brigád mizivá

I když je polovina července a zájem středoškoláků o brigády je obrovský, jen málokdo z nich bývá úspěšný. Firmy totiž až na výjimky brigádníky mladší 18 let téměř nevyužívají.

Stařečkovi o holi nejdříve nabídl pomoc, pak ho nestydatě okradl

Karviná - Jen pár týdnů pobyl na svobodě jedenatřicetiletý recidivista, který si za oběť vybral devětasedmdesátiletého pána, navíc chodícího o holi. Příliš ale neuspěl a už dvacet minut po činu ho zadržela policie.  

Prší, ale lesy jsou prázdné. Hřiby mají přestávku

Aktuální déšť a teplé počasí láká houbaře vyrazit do lesů. Žádné velkolepé úlovky ale očekávat nelze. V červenci si podle odborníků dává příroda s hřiby přestávku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT