Ve známé dětské písni se ptáček v zimě schovává do dubu. Města na Karvinsku ale myslí na všechny, kdo rádi zdravý pohyb všeho druhu. Jak to vypadá s nabídkou krytých sportovišť nyní a co nového se ještě chystá? Deník zjišťoval za vás.

Krytý bazén i plavecká učebna, tenisová hala s možností hrát tenis, badminton, squash, stolní tenis, posilovna, pronájem sauny i Sport studia třeba pro cvičení jógy či pilates, dvě ledové plochy na zimním stadionu. Takové jsou aktivity „pod střechou“, které pro Karviňáky a okolí nabízí městská společnosti STaRS.

„Máme jednu specialitu. Tenis, badminton, squash či stolní tenis to vše u nás mohou lidé hrát 24 hodin denně,“ upozorňuje zdejší ředitel Petr Dyskiewicz. „Veřejnost u všech našich zařízení také pohodlně zaparkuje,“ dodává ředitel.

Pro možnosti sálové kopané jsou pak částečně k pronájmu prostory házenkářské haly a veřejnosti přístupná jsou také sportoviště u ZŠ Dělnická.

SPORTOVNÍ NOVINKY

„V příštím roce chceme v Karviné nastartovat rekonstrukci krytého bazénu a k užívání danému spolku jsme již předali i novou halu pro adrenalinové sporty v Novém městě. Její provoz by měl být zahájen v prvním pololetí roku 2018,“ doplňuje náměstek karvinského primátora Jan Wolf.

Futsal, florbal, gymnastika, basketbal, volejbal, házená, badminton, jóga, cvičení, stolní tenis. Takový je základní výčet sportů, které veřejnosti nabízí na několika městských sportovištích Havířov.

„Dále je to lezecká stěna, bowling, bruslení na zimním stadionu, na vybraných venkovních hřištích se podle počasí vyrábí ledové plochy pro hokej a bruslení a na Nábřeží u řeky Lučiny je při dostatku sněhu v provozu lyžařský vlek,“ říká o aktivitách, o které se stará městská společnost Správa sportovních a rekreačních zařízení Havířov mluvčí magistrátu Jana Dybová.

„V současné době probíhá rekonstrukce dětského bazénu Delfínek, kde se koná výuka plavání kojenců a batolat a rekondiční plavání žen. Delfínek bude otevřen od února 2018. V nejbližších letech pak plánujeme také vybudování druhé ledové plochy u Víceúčelové haly,“ dodává mluvčí.

SAUNOVÝ RITUÁL

Bohumín prostřednictvím městské společnosti Bospor sází v zimě například na saunový svět. Každý den v podvečerních hodinách probíhá saunový rituál s vyškolenými saunaři.

„Lidé se nejprve dozví zajímavosti o samotné proceduře a o tom, jak má správné saunování vypadat. Pak už se mohou těšit na různé typy ceremoniálů,“ říká mluvčí bohumínské radnice Jana Končítková.

Vysokou návštěvnost má v zimních měsících i bohumínské aquacentrum, které kromě jiného nabízí vyhřívaný venkovní bazén, do nějž lze proplavat z vnitřních prostorů. „Koupaní venku ve dnech, kdy kolem leží sníh, je nezapomenutelným zážitkem,“ dodává Končítková.

Nabídku zimních indoorových aktivit doplňuje zimní stadion. Amatérští fotbalisté, nohejbalisté nebo také volejbalisté najdou „to své“ v bohumínské sportovní hale. Ta nabízí také tenisový kurt, hřiště na badminton a prostor, který slouží vyznavačům zumby, aerobiku, jógy či jiných podobných aktivit.

ZA RELAXEM DO ORLOVÉ

Krytý bazén, možnost saunování, ledová plocha, tenisová hala, squash centrum, víceúčelová sportovní hala Gymnázia a obchodní akademie s horolezeckou stěnou, sálem pro míčové hry, posilovnou i možností hraní badmintonu. Takové základní možnosti uvádí Orlová. V rámci krytého bazénu navíc vzniká nové relaxační wellness centrum, které buduje provozovatel bazénu městská společnost Služby města Orlové a město.

„V současné době je zpracována architektonická studie a projekt, samotná stavba má být dokončena v prvním pololetí příštího roku,“ říká mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.