Například karvinská radnice tak na městskou i příměstskou dopravu přispěla letos dopravci částkou téměř 31 milionů korun. Změny jízdních řádů, které v Karviné nastanou, jsou přitom jedny z největších za posledních několik let.

„O víkendech a svátcích bude stejný provoz jako o letních a vánočních prázdninách, městská hromadná doprava bude zajíždět až k Dolu Darkov prodloužením linky 515, posílena bude doprava na lince 517 do městské části Karviná-Lázně Darkov. ČSAD zavádí i nové přímé spojení do Karviné-Starého Města, především k průmyslové zóně a zahrádkám," vyjmenovala některé zásadní změny mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

Více spojů pojede také k obchodnímu domu Tesco, a to linky 519 a 520.

„Tím se zlepší také dostupnost sídliště Ráj. A zlepší se také návaznost městské hromadné dopravy na dopravu vlakovou," dodala mluvčí Karviné.

A pozor! K novým jízdním řádům se v Karviné mohou vyjadřovat i sami lidé a navrhovat případné změny. Město i dopravce budou tyto náměty přijímat do 10. ledna, dílčí změny budou zavedeny na konci února.

Naopak změny jen menšího rozsahu čekají od neděle obyvatele Havířova i Orlové. V nových jízdních řádech dojde v Havířově pouze k dílčím úpravám časů spojů.

„Vycházeli jsme vstříc připomínkám občanů, ale také jsme vycházeli z prakticky získaných poznatků. Ke změně dojde na deseti linkách MHD. A pro lepší orientaci cestujících přejmenujeme zastávku Havířov-P. Suchá, sídliště na ulici Kpt. Jasioka stejně pro oba směry bude to zastávka Havířov-P. Suchá, Budovatelů," uvedla mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.

Jedna jediná změna pak čeká cestující v Orlové. „A to na lince číslo 503, která jede ve směru Lutyně-Poruba,Zátiší-Město-Lazy. Spoj číslo 13 bude nově začínat už na autobusovém nádraží v 16:57 hod. a bude pokračovat dále po trase dle stávajícího jízdního řádu," uvedla mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Změny hledejte i na internetu

Změny si zájemci mohou dohledat také na internetových stránkách dopravce, tedy na www.3csad.cz.