„Jen za první týden jsme prodali více jak sto stromků, lidé chodí, ptají se, zjišťují, vše ve větší míře, než v loňském roce, takže zájem opravdu vzrůstá,“ říká prodejce Lukáš Ondruch, který stromky prodává na parkovišti u karvinského marketu Albert.

Není jediný. To samé potvrzuje i Michal Klačko, který stromky prodává u orlovského Kauflandu. „V posledních letech se lidé opět vracejí k dávným vánočním zvykům, mezi které živý stromek patří. Navíc, umělý stromek vám zkrátka byt neprovoní a lidé tu atmosféru chtějí doma mít,“ říká, zatímco přicházejí jedni ze zájemců. Ti donesli i stojan, aby jim prodejce mohl stromek upravit na míru. „Krásně provoní byt,“ odpovídají pak kupující na dotaz, proč stromek živý a ne umělý.

Prodejci se pak shodují, že největší zájem je o smrky a jedle. Prodejce vánočních stromků u Kauflandu v Těšínské ulici v Havířově Kevin Cagášek potvrdil, že hlavním kritériem je cena. Lidé ale vybírají i podle dalších kritérií.

„Ceny jsou zhruba stejné jako loni, ale kvalita stromků je určitě vyšší. Letos máme krásné, souměrné stromky. Lidé většinou chodí a vědí, jaký druh chtějí, jak by měl být vysoký a případně i jestli má být košatější nebo s řidšími větvemi. Samozřejmě, kdo dřív přijde, ten dřív bere,“ řekl.

Silný vítr v pondělí v noci zlikvidoval jednu za nafukovacích hal u ZŠ Dělnická.
Vichřice v Karviné zničila tenisovou halu a lámala stromy