Hlídka byla vyslána na základě oznámení majitelky. Ta byla svědkem, jak na jejím kole, které zaparkovala před obchodem, odjíždí neznámý muž.

„Mohla proto policistům sdělit, kudy ujížděl. Policisté se neprodleně vydali po uvedené trase a zanedlouho nalezli jízdní kolo ležící na komunikaci. Konečnému dopadení pachatele následně napomohli svědci, kteří viděli jeho pád a také, kam utekl,“ vysvětlovala policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Muže, který odcizení jednostopého dopravního prostředku nepopíral a navíc odpovídal popisu neznámého pachatele, který dopoledne v Bohumíně odcizil jiné jízdní kolo, policisté zadrželi.

Řidič nezvládl řízní a v Havířově havaroval.
Šokující pravda o opilém řidiči, který při honičce zranil v Havířově chlapce

Během trestního řízení, které s dvaačtyřicetiletým mužem zahájili orlovští kriminalisté, se přišlo na to, že oba případy nebyly ojedinělé. Muži zákona přišli na dalších sedm skutků, kterých se měl cyklozloděj od poloviny července až do svého zadržení dopustit.

„Svým nezákonným jednáním „zaměstnával“ policisty bohumínského a obou karvinských obvodních oddělení a následně také kriminalisty. Většinou měl násilím vniknout do prostor určených pro uskladnění jízdních kol ve výrobních podnicích nebo bytových domech a dopravní prostředky z nich odcizit. Dvou kol se měl zmocnit před prodejnami, přičemž po posledním skutku byl zadržen,“ objasnila Vlčková.

Energie, ilustrační foto.
Bohumín vysoutěžil ceny energií na příští rok

Kriminalisté muže obvinili ze spáchání přečinů krádeže, krádeže vloupáním a poškození cizí věci. Odcizením způsobil majitelům škodu ve výši více než 80 tisíc korun, další téměř 13 tisícovou škodu způsobil při vloupání. Uvedl, že potřeboval peníze na jídlo a na drogy.

Poslední dvě kola policisté zajistili a mohou být vráceny majitelům. Jelikož obviněný muž byl za obdobou trestnou činnost již odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky. Aby trestnou činnost neopakoval, rozhodl soudce o jeho umístění do vazby.