Na svědomí má například krádež, při které jednoho srpnového dne po poledni ukradl starší paní (73 let) nákupní tašku pověšenou na nákupním vozíku, který měla neustále v dosahu. Ve chvilce z její  tašky zmizela peněženka s několika tisíci i platební kartou. „Zloděj se později pokusil z odcizené platební karty uhradit zboží v prodejně tabáku, což se už nepodařilo,“ říká policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Ještě týž den, tentokrát v orlovském supermarketu, chlápek odvádí pozornost 92letého pána a mladý komplic využívá příležitost k další krádeži. Seniorovi odnáší příruční tašku s několika tisíci. Celková škoda, která byla seniorům způsobena, je bezmála osm tisíc korun.

Dospělého muže z dvojice se policistům už podařilo ztotožnit a vyšetřují jej pro přečin krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Devětačtyřicetiletý muž však s policisty nespolupracuje, a proto se obracíme na širokou veřejnost se žádostí o pomoc. K řádnému objasnění je potřebné identifikovat mladíka, který je zachycen na záběrech průmyslové kamery společně s tímto mužem,“ vysvětluje policejní mluvčí.

Chlapec je pravděpodobně mladistvého věku, silnější postavy, vysoký 160 až 170 cm. V ten den měl na sobě mikinu modré barvy s bílo červeným znakem na prsou, tmavé kalhoty a černé boty. Na dalším záznamu je pouze v tmavém triku s krátkým rukávem. Ostatně, podívejte se na přiložená videa.

Hledaný mladík v karvinském a orlovském supermarketu:

Zdroj: PČR

Tady jsou zloději vidět přímo v akci:

Zdroj: PČR

Jakékoli informace, které přispějí k identifikací příjmou policisté Obvodního oddělení Policie ČR Karviná 7, telefon 974 734 771. K dispozici je i bezplatná linka 158.