Loni těsně před Vánocemi nejstarší z nich společně se ženou odcizili z prostoru čerpací stanice bezpečnostní kamery v hodnotě 24 tisíc korun. Aby se muž ke kamerám dostal, vyšplhal se po kovové konstrukci reklamního poutače, který opřel o sloup, na němž byly kamery umístěny. Poté, kdy je zručně odmontoval, kamery společně se ženou rychle odnesli.

Odcizené motorky, vodní skútr a další věci na Havířovsku.Odcizené motorky, vodní skútr a další věci na Havířovsku.Zdroj: se souhlasem PČR

„To ale zdaleka nebylo vše, čeho se dopustili. Koncem ledna letošního roku odcizil inkriminovaný muž vodní skútr v hodnotě za zhruba 130 tisíc korun. Přemístit stroj na jiné, dosud neznámé místo, mu pomohly další osoby, kterým tvrdil, že se jedná o jeho majetek," řekla ke krádežím policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Ilustrační snímky z minulých ročníků filmové přehlídky Kino na hranici. Ta se letos koná od 1. do 5. května v obou částech Těšína.
Těšín ožije filmem. Festival Kino na hranici uvede snímek Jeden život

Ve druhé polovině letošního února vnikl obviněný společně s dvaatřicetiletým mužem násilně do kovové klece, kde byly uskladněny propanbutanové lahve. Následně odcizili dvě plné a čtyři prázdné lahve, vše v hodnotě necelých 6 tisíc korun.

„Začátkem března se muž vloupal do prodejny, ze které poté odcizil finanční hotovost, hodinky, sluchátka a tabákové výrobky různých značek. Škoda, kterou měl způsobit odcizením, byla vyčíslena na téměř 35 tisíc korun, na dalších 5 tisíc korun byla odhadnuta škoda způsobená násilným vniknutím," pokračovala ve výčtu krádeží Vlčková.

Bohumínským Amosem je učitel Oldřich Štverka (vlevo).
Bohumínským Amosem 2024 je devadesátiletý Oldřich Štverka

O tři dny později, rovněž s již zmíněným, dvaatřicetiletým společníkem, vypáčili vstupní dveře garáže a odcizili z ní dva motocykly v hodnotě za přibližně 200 tisíc korun. Od krádeže je neodradila ani skutečnost, že oba stroje byly zabezpečeny řetězem. Poté, kdy různými ručními nástroji zabezpečení odstranili, přemístili obě motorky do jiné garáže. Zde byly v rámci trestního řízení zajištěny, takže mohly být vráceny majiteli.

„V případě odsouzení hrozí obviněné ženě trest odnětí svobody až na dva roky, oběma mužům s ohledem na výši způsobené škody až na pět let. Aby trestnou činnost neopakoval, je nejstarší z trojice, čtyřicetiletý obviněný stíhám vazebně," upřesnila závěrem Daniela Vlčková.