Cestující ale s novými jízdními řády spokojeni nebyli. Nejvíce si stěžovali na přeplněné autobusy, špatnou dostupnost odlehlejších míst města, krátké časy na přestupy a i několikaminutová zpoždění.

Své připomínky k jízdním řádům lidé zasílali jak společnosti ČSAD, tak přímo karvinskému magistrátu.

„Dostali jsme 25 připomínek od 16 občanů, zapracovali jsme asi 90 procent z nich. Jednalo se například o zajištění lepší návaznosti na vlaky nebo o snazší dopravu do práce či školy a zpět," uvedla karvinská mluvčí Michaela Zormanová.

Změny se prověřily

Všechny připomínky pracovníci magistrátu ověřovali na vlastní kůži. Projížděli trasy a zjišťovali, co by bylo dobré změnit. Změny čekají téměř všechny linky příměstských autobusů projíždějících Karvinou. Většinou dojde k drobným časovým posunům v řádu několika minut, ale také k přidání spojů nebo rozšíření linek.

„Zmínit můžeme například rozšíření linky 515 v 5:50 ráno tak, aby zajížděla i na nádraží nebo prodloužení spoje linky 520 tak, aby vyhovovala občanům, kteří se vracejí z odpolední směny z Nového Pole," řekla Zormanová.

Dodala, že zcela nový spoj byl zřízen na lince 517, který je určen především školákům dojíždějícím z Karviné-Hranic na ZŠ Dělnická nebo na polskou základní školu.

Na základě požadavků ve Starém Městě došlo i tady k pěti dalším posunům týkajících se času nebo trasy.

Ke změnám dojde také u meziměstské dopravy a ty největší zaznamenají cestující na linkách směřujících do Ostravy, kde bude zprovozněn nově vybudovaný terminál Hranečník a většina příměstských linek tady bude končit.

Celý přehled změn v jízdních řádech, ke kterým dojde 28. února, jsou už teď zveřejněny na webových stránkách www.karvinskadoprava.cz